mikli
10.05.07,21:22
Som živnostníčka, mám v živnosti rôzne činnosti. Dostala som možnosť prevádzkovať bufet v období od júna do septembra pre jednu s.r.o. Na dohodu to vykonávať nechcem, pretože 300 hodín odrobím hneď prvý mesiac. Je možné uzatvoriť mandátnu zmluvu? Alebo by mi odporučil niekto čosi vhodnejšie?
Orsz
10.05.07,19:27
Upresni, ako prevádzkovať. Budeš tam mať funkciu prevádzkára, alebo by si to mala prevádzkovať na živnosť? Kto bude v bufete predávať? Napíš o tom trošku viac, ak sa dá.
mikli
11.05.07,11:18
Prevádzkovanie bude spočívať v tom, že ja budem mať na starosti zaobstaranie brigádnikov, papiere okolo nich, zásobovanie, predaj a všetko okolo toho. Na živnosť bude iba moja činnosť, čo mi vyplatí dotyčná s.r.o. Zmluvu majú podpísanú o prenájme oni, nám to len zverujú do starosti.
Zoltán Kovács
11.05.07,11:20
Prevádzkovanie bude spočívať v tom, že ja budem mať na starosti zaobstaranie brigádnikov, papiere okolo nich, zásobovanie, predaj a všetko okolo toho. Na živnosť bude iba moja činnosť, čo mi vyplatí dotyčná s.r.o. Zmluvu majú podpísanú o prenájme oni, nám to len zverujú do starosti.

Ak som dobre pochopil, tak tržby a náklady idú na sro. Budeš to len organizačne zastrešovať?
mikli
11.05.07,11:26
Presne tak, len organizačne a zároveň tam aj pracovať. Keby som si urobila dohodu, tak tých 300 hodín je hneď za prvý mesiac. Myslela som, či by to nešlo na mandátnu zmluvu alebo niečo podobné
Zoltán Kovács
11.05.07,11:28
Presne tak, len organizačne a zároveň tam aj pracovať. Keby som si urobila dohodu, tak tých 300 hodín je hneď za prvý mesiac. Myslela som, či by to nešlo na mandátnu zmluvu alebo niečo podobné

A aké činnosti máš vlastne v ŽL, či sa vôbec dá "našiť" tvoju prácu na tie činnosti.
mikli
11.05.07,11:31
dúfam, že áno. Sprostredkovateľskú činnosť, maloobchod a veľkoobchod, vedenie účtovníctva, personálnu agendu...
Zoltán Kovács
11.05.07,11:33
dúfam, že áno. Sprostredkovateľskú činnosť, maloobchod a veľkoobchod, vedenie účtovníctva, personálnu agendu...

Tak na tieto činnosti si ťažko viem predstaviť zmluvu o "prevádzkovaní" resp. organizovaní prevádzky bufetu.
mikli
11.05.07,11:41
a čo by si odporúčal? Len tú dohodu a navýšiť hodinovú mzdu?
Zoltán Kovács
11.05.07,11:44
a čo by si odporúčal? Len tú dohodu a navýšiť hodinovú mzdu?

Prikláňam sa k DoVP. Výška zárobku nie je ohraničené. A počet hodín?!?
Orsz
11.05.07,11:51
a čo by si odporúčal? Len tú dohodu a navýšiť hodinovú mzdu?

DOVP by mala byť na jeden účel, a tu sa jedná o opakovanú činnosť. Ja navrhujem PP na čiastočný úväzok. Alebo počkaj na novelu zákonníka práce - od 1.7.2007 by mala opäť fungovať dohoda o pracovnej činnosti. A dovtedy to zatiaľ porieš na DOVP - s textom - uvedenie bufetu do prevádzky.
mikli
11.05.07,11:56
Práve ten počet hodín, ja tam musím byť denne od 7.00 do 19.00 hod. po dobu 4 mesiacov.
xBORISx
11.05.07,23:00
Tak toto rozhodne neni kratsi pracovny cas :)Podla mna ked tahas 12hodinovky, tak preco nie pracovny pomer na dobu urcitu?
mikli
12.05.07,15:02
to by som nerada. Zbytočne zvýšime náklady na odvody, keďže si ak živnostníčka platím sama. Chcem to riešiť cez živnosť.