bui
11.05.07,00:26
Som na rodicovskej dovolenke a chcem pracovat na dohodu o vykonani prace s odmenou 4000 mesacne. Co z toho vyplyva. Predpokladam a dufam, ze o rodicovsky prispevok nepridem. A co odvody, bude sa odvadzat len urazove a grancne poistenie do SP? Alebo bude treba nieco odviest aj do zdravotnej poistovne?
ivemar
11.05.07,10:35
Som na rodicovskej dovolenke a chcem pracovat na dohodu o vykonani prace s odmenou 4000 mesacne. Co z toho vyplyva. Predpokladam a dufam, ze o rodicovsky prispevok nepridem. A co odvody, bude sa odvadzat len urazove a grancne poistenie do SP? Alebo bude treba nieco odviest aj do zdravotnej poistovne?
Dohoda nezaklada ucast na nemocenskom ani zdravotnom poisteni, cize zamestnanec ziadne odvody neplati, zamestnavatel UP. Zatial je situacia ohladom ZP taka, ze pokial by si bola cely rok na RP a Tvoj rocny prijem z dohody by presiahol 1/2 minimalnej mzdy (3800*12, v r.2007), tak by bolo potrebne vykonat rocne zuctovania zdravotneho poistenia - 14 % z prijmu zaplatit, ale na buduci rok by to uz tak vraj nemalo byt.
ivemar
11.05.07,10:36
este samozrejme zamestnavatel plati aj to GP
Tweety
11.05.07,10:37
este samozrejme zamestnavatel plati aj to GP
Organiz. platí za dohodára 0,8% ÚP, 0,25% GP.
jankasm
11.05.07,10:49
Ja len doplním, že pokiaľ si na RD ako zamestnanec, tak z pohľadu ZP si považovaná stále za zamestnanca, a teda rovnako ako všetci ostatní zamestnanci, môžeš na dohodu zarobiť koľko len chceš, a RZZP sa ťa týkať nebude.
Ak však nie si na RD ako zamestnanec, tak platí odpoveď v prvom príspevku. ;)
bui
14.05.07,18:38
na matersku dovolenku som odchadzala z prace. Teraz pokracujem rodicovskou dovolenkou..Dohodu by som mala nie s mojim zamestnavatelom pred materskou ale s inou firmou. Teda ak som to dobre pochopila, mozem mat dohodu na 4000 sk mesacne, byt na rodicovskej dovolenke..neprist tak o rodicovsky prispevik....a nebudem musiet platit ani ZP pri rocnom zuctovani...