Ikan
11.05.07,07:45
Ahoj poraďaci, syn robil prímačky na gymnázium, spravil ich celkom dobre, len ho neprijali pre nedostatok miesta, teda je pod čiarou asi na 20 mieste.
Dozvedela som sa , že máme šancu ako podáme odvolanie, pretože veľa detí sa nakoniec rozhodne pre inú školu a poradie sa posunie. Vie mi niekto kto má podobný problém alebo mal poradiť ako také odvolanie napísať a načo v ňom nezabudnúť? Ďakujem.
veronikasad
11.05.07,05:51
Stojí to za pokus, nám sa to vyplatilo pred 8 rokmi, keď dcéra robila prijímačky na vysokú školu. V rozhodnutí máš napísané komu a dokedy treba odvolanie zaslať. V texte odvolania "vyzdvihni" synove výsledky na základnej škole, prejavený záujem o štúdium na gymnáziu, príp. iné výsledky z mimoškolskej činnosti /olympiady a pod/. Deviataci, tak ako aj maturanti to skúšajú na niekoľkých školách, takže určite tam šanca je. Záleží aj od počtu žiakov, ktorých od sept.do 1. ročníka prijímajú.
Veľa šťastia.

Veronika
Simonab
11.05.07,06:05
Presne ako píše Veronika, treba si pozrieť dokedy treba odvolanie poslať. Ja by som to urobila čo najskôr. My sme mali podobný problém minulý rok, s tým rozdielom, že syn bol na 6 mieste pod čiarou a mohli vziať len 4 deti aby zaplnili počet ( 86 detí bolo s čistými jednotkami:eek: čiže skúšky nerobili). Priložím sem odvolanie, ktoré sme posielali my ( tiež sem ho mali požičané;) ).