stratena
11.05.07,07:09
Viem ze sa tu uz pisalo aj o honoraroch ale nikde som nenasla odpoved na moju otazku. Moj predchadzajuci uctovnik vyplacal honorare. Urobil si na to taku tabulku prikladam ju. Nechapala som niektorym tym vzorcom najma tomu kde sa rata dan. Prosim vyplacate niekomu honorare? Mohli by ste sa pozriet na tu tabulku? On mi tvrdil, ze 4% su oslobodene od dane je to tak?Dakujem
Milan Benka
14.05.07,16:52
Príspevok do lit. fondu je príspevok, kt. je daňovník povinný platiť.

Z honorárov si povinná odviesť zrážkovú daň ( §43/3h; ). Základ dane pre výpočet zrážkovej dane vypočítaš (aplikuj §6/10) ako
ZD = (honorár - prísp. do lit. fondu) * (1 - 0,4) .... §43/5b;

0,4 - .. 40 % - pauš. výdavky
Paula
14.05.07,16:57
Myslím, že príspevok do LF je súčasť zdaniteľného príjmu...iba ho ten, kto honorár vypláca, odvádza do LF za príjemcu honorára.
Milan Benka
14.05.07,17:00
Neviem presne pauli, nerobím s výplatami honorárov.
dari1
15.05.07,08:18
Príspevok do lit. fondu je príspevok, kt. je daňovník povinný platiť.

Z honorárov si povinná odviesť zrážkovú daň ( §43/3h; ). Základ dane pre výpočet zrážkovej dane vypočítaš (aplikuj §6/10) ako
ZD = (honorár - prísp. do lit. fondu) * (1 - 0,4) .... §43/5b;

0,4 - .. 40 % - pauš. výdavky

suhlasim s benka, vypocet v tabulke je dobry.
jana32
28.05.07,05:10
Prosím Vás o radu. Kamarát napísal vedeckú knihu, dostal na jej vydanie príspevok od veľvyslanectva, ako postupovať v takomto prípade? Má tento príspevok započítať do dańového priznania za rok 2007? Ako tento prispevok zdokladovat, staci klasicka nejaka sponzorska zmluva?
dari1
28.05.07,05:55
bohuzial, jana 32 neviem ti poradit, pravdepodobne to bude zdanovane, ale nechcem ta uviest do omylu.
jana32
28.05.07,06:38
Prosím ostatných ak viete poraďte, aj keď otázka je to asi netradičná lebo som zatiaľ na ňu nedostala jednoznačnú odpoveď ani od daniarov