dicinka
11.05.07,08:39
Čaute poradaci, chcem sa spýtať ohľadom samozdanenia.Mám PPD z českej republiky, kde boli kupované súčiastky na automobil.Zaplatenú sumu si mám prepočítať kurzom a samozdaniť?Vopred ďakujem
daniek
11.05.07,10:08
Čaute poradaci, chcem sa spýtať ohľadom samozdanenia.Mám PPD z českej republiky, kde boli kupované súčiastky na automobil.Zaplatenú sumu si mám prepočítať kurzom a samozdaniť?Vopred ďakujem
k PPD by si mala mať aj faktúru nie len samotný PPD.
Ak si nakupovala od platiteľa dph tak samozdaníš na Slovensku.
betka
11.05.07,10:17
§ 74
Faktúra pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu a prijatí
služby zo zahraničia

Osoba povinná platiť daň pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu (§ 69 ods. 6) alebo pri prijatí služby alebo tovaru dodaného s inštaláciou alebo montážou zo zahraničia (§ 69 ods. 2 až 4) musí mať faktúru od dodávateľa. Vo faktúre môže osoba povinná platiť daň doplniť prepočet ceny bez dane na slovenské koruny, sadzbu dane, prípadne oslobodenie od dane, a výšku dane v slovenských korunách.
dicinka
11.05.07,10:42
A ak nemám fa. od firmy, nemôžem si to dať do účtovníctva ako výdavok a ani samozdaniť? Samozdaňuje sa len, ak je dodávateľ platca dph?:)
betka
11.05.07,10:50
Daňovým dokladom je FA, PPD zrejme nebude obsahovať náležitosti Fa..
Dodavateľ Vám má vystaviť FA bez DPH, ak ste plátca DPH, a vtedy samozanenie. Samozdanenie znamená, že Vám vzniká daňová povinnosť a zároveň máte nárok na odpočítanie DPH z prijatého tovaru, služby.
ZEvina
16.05.07,11:06
Daňovým dokladom je FA, PPD zrejme nebude obsahovať náležitosti Fa..
Dodavateľ Vám má vystaviť FA bez DPH, ak ste plátca DPH, a vtedy samozanenie. Samozdanenie znamená, že Vám vzniká daňová povinnosť a zároveň máte nárok na odpočítanie DPH z prijatého tovaru, služby.

Ja by som mala otázočku: Ak sme dostali z ČR faktúru za tovar, ktorý nie je daňovo uznateľný (reklamné predmety nad 500,-- Sk), na vstupe daň ide do nedaňových nákladov, na výstupe odvedieme daň. Počítam túto daň (na výstupe) do r. 16 Daň.priznania DPH? Program, ktorý mám na vyplňovanie tlačiva mi automaticky píše tú istú hodnotu do r. 16 ako z r. 04. Ďakujem za radu. Eva