eva.hudak
11.05.07,11:29
ahojte, zaujima ma vas nazor na korkove podlahy v panelaku.... mate to niekto? ako ste s tym spokojni? je to vhodne do panelaka?
tesim sa na vase reakcie....vdaka :o
EPk
11.05.07,09:34
Ja ju mam vyse roka v kuchyni a som spokojna. Je tepla, vodoodpudiva a nevidno moc spinu.
ZuzanaP
11.05.07,10:18
Máme korok v chodbe, kuchyni a obývačke. Je trošku starší a keď sme maľovali, tak sa nám prach a farba usadili v korku a aj po častom umývaní, bol taký mliečny. Ale celý sme ho ponatierali Diavou na nábytok a bol ako nový. Je to praktické, som s tým spokojná.
zuveska
11.05.07,10:45
Mali sme korok asi osem rokov v kuchyni. Celkom to bolo fajn, ale časom sa na frekventovaných miestach zodrala povrchová úprava (napriek tomu, že to bol korok z tých kvalitnejších) a vyzeralo to hrozne. Bola som celkom rada, keď sme konečne zrekonštruovali kuchyňu a položili dlažbu - s kúrením v podlahe.
ivako
11.05.07,10:59
Máme korok 10 rokov v kuchyni a na chodbe. Teraz sa ho chystám vymeniť, lebo už je na niektorých miestach porušený povrch-hlavne v kuchyni.Pred 10-rokmi to bol jeden z tých kvalitnejších. Bola som s nim maximálne spokojná. Jednoduchá údržba,hlavne keď sú malé deti. Nevidno na ňom hneď prach a omrvinky tak ako napr. na plávajúcej podlahe.Nie je studený na dotyk.
Rozmýšľam, čo dať namiesto korku........
EPk
11.05.07,11:04
Počula som vraj sa dá poškodená vrchná vrstva zbrúsiť a znova nalakovať, aby sa nemusela meniť celá podlaha
ZuzanaP
11.05.07,11:15
Počula som vraj sa dá poškodená vrchná vrstva zbrúsiť a znova nalakovať, aby sa nemusela meniť celá podlaha


Len je to trošku drahé.......
azuz
11.05.07,11:16
Počula som vraj sa dá poškodená vrchná vrstva zbrúsiť a znova nalakovať, aby sa nemusela meniť celá podlaha
Ja som o tom tiež už počula a plánujem to tak urobiť. Je fakt, že korok sa pomerne rýchlo - cca 10 rokov zošúcha, ale za žiadnu inú podlahu ho (hlavne v kuchyni) nevymením. Je relatívne mäkký (nerozbijam tolko riadu), nie je na ňom počuť každý krok ako na klasickej podlahe bez koberca, je teplý, nevadí, keď sa mi vyleje na dlážku celé vedro vody a nevidno na ňom špinu. Jeho jediná nevýhoda (podľa mňa) je, že nie je taký rovný ako tzv. plávajúca podlaha alebo parkety, a že sa rýchlejšie zožúchava. Mám ho už 13 rokov.
eva.hudak
11.05.07,11:20
no super, taku odozvu som ani necakala...vdaka vam. aj mne sa zda, ako vcelku vhodna podlaha, ale to len z toho, co som si o tom precitala...no tak ako vsetko, ma to svoje pozitiva i negativa...taky vyber podlahy, to je hotova dilema :(
Gabi03
11.05.07,11:28
no super, taku odozvu som ani necakala...vdaka vam. aj mne sa zda, ako vcelku vhodna podlaha, ale to len z toho, co som si o tom precitala...no tak ako vsetko, ma to svoje pozitiva i negativa...taky vyber podlahy, to je hotova dilema :(

mimotemy Mať takú dilemu.... :o
kukučka
11.05.07,11:33
Zrejme všetci hovoríte o čistom korku, ktorý ste dodatočne niečím natreli, lebo ja mám korok s originál povrchovou úpravou a bez problémov slúži už 20 rokov a ešte dlho bude. Akurát ho treba raz za čas napastovať.
Nepoznám lepšiu a teplejšiu podlahu.
ivako
11.05.07,11:46
Náš korok sme už ničím nenatierali. Mal povrchovú úpravu-bol lakovaný. Len nás bolo doma naňho veľa.
janasv
11.05.07,12:02
My mame tiez korok v kuchyni, chodbe a v predsieni /cca 10-rokov/ a som velmi spokojna. Teply, prijemne sa po nom chodi a celkom dobre sa udrziava. Mame uz upraveny s matnym leskom. Zametam, umyvam, vysavam. Poskodenia su len nasim vlastnym pricinenim alebo nepozornostou /klinec, ktory trcal z nohy stola/. Ona aj drevena podlaha sa poskriabe. ;) Rokmi pracuje - trosku vidno skary a samozrejme zmatnel a stmavol /je to prirodny material/ ale inak, fajn. Velmi prijemne sa po nom chodi naboso v lete. ;) Na co si treba dat pozor je - DOSLEDNE VYROVNAT POTER POD NIM:eek::eek::eek: /NIVELIZACNA HMOTA/. U nas to trochu uslo a prisposobivy korok na niektorych miestach presne kopiruje terenne nerovnosti. Viem, ze existuje MARMOLEUM a ARTOLEUM - je to linoleum s primesou korku - aspon, ked sme to my kladli, tak bolo. Aj to bolo pekne a navyse aj farebne-napr. do detskej.
:---
Modroocko
12.06.08,05:54
Náš korok sme už ničím nenatierali. Mal povrchovú úpravu-bol lakovaný. Len nás bolo doma naňho veľa.

A práve tu sa stala chyba. Aj keď ste kúpili korkové dlaždice s lakovanou povrchovou úpravou - aj tak bolo nutné po nalepení ich znova pretrieť lakom. Bežne sa predáva predlakovaný a predbrúsený korok. Automaticky sa počíta s tým, že si ho budúci užívateľ ešte minimálne raz prelakuje (ale odporúča sa až 2 x). Je totiž nutné korkovú dlažbu zafixovať a dôkladne zaliať všetky špáry vzniknuté medzi jednolivými dlaždicami, aby sa tam nedostali nečistoty alebo voda.
Ak má korok dostatočne kvalitnú povrchovú úpravu lakom, po čase je možné povrch prebrúsiť a opäť nalakovať - ako parkety. Máme korok v kuchyni aj v detskej izbe už 8 rokov, zatiaľ sme k tomu nemuseli pristúpiť. Nikde nič nie je opotrebené, ani náznak. Kupovali sme 3x predlakované a predbrúsené korkové dlaždice, po nalepení sme ich ešte raz (v detskej), resp. 2x (v kuchyni) prelakovali, takže teraz majú 4-5 vrstiev laku.
Darmo nakúpite neviemaký kvalitný korok, keď potom jeho pokládku odfláknete.:mee:
jaja99
12.06.08,06:10
Tiež máme korok v kuchyni a presieni. Kládli sme ho pri prvej prerábke - je tomu 10 rokov (prerábali sme celé kúrenie a vodu, elektriku v chodbe, príslušenstve a kuchyni). Ako podklad sme dali samonivelačnú hmotu - naozaj sa to oplatí neodfláknuť. Následne nám lepili korok, ktorý bol predlakovaný. Po pokládke nasledoval náter - ešte 2x matným lakom bonum. Lesklý som nechcela. Bývame na prvom podlaží - zvýšené prízemie, pod nami sú pivnice . Sme len štyri byty v dome, takže chvalabohu žiaden veľký pohyb, ale v zime od nôh bývalo niekedy chladno. Nechcela som koberce v kuchyni a chodbe, tak sme sa rozhodli pre korok. Je položený tak, že špáry medzi štvorcami vôbec nevidno, každý si myslí, že to je nejaká veľkoplošná krytina. Od pokládky sme dali raz prelakovať pred dvoma rokmi - vtedy sme prerábali izby - dole išli všetky omietky ... bála som sa, ako to korok prežije, lebo cez chodbu sa všetok bordel vynášal, ale prikryli sme ho igelitom a na to sme dali kartóny. Po prerábke bol jemne doškrabaný - keď sa piesok a omietka dostali pod igelit. Preto sme ho radšej dali prelakovať. Aj nám doporučili nečakať, kým sa vyderie na hlavných ťahoch, ale prelakovať skôr a použiť rovnaký lak ako po pokládke.
Som veľmi spokojná, keď sa vyderie tak, že nám to bude vadiť, položíme naň ďalší korok.
Leila2006
12.06.08,06:18
A práve tu sa stala chyba. Aj keď ste kúpili korkové dlaždice s lakovanou povrchovou úpravou - aj tak bolo nutné po nalepení ich znova pretrieť lakom. Bežne sa predáva predlakovaný a predbrúsený korok. Automaticky sa počíta s tým, že si ho budúci užívateľ ešte minimálne raz prelakuje (ale odporúča sa až 2 x). Je totiž nutné korkovú dlažbu zafixovať a dôkladne zaliať všetky špáry vzniknuté medzi jednolivými dlaždicami, aby sa tam nedostali nečistoty alebo voda.
Ak má korok dostatočne kvalitnú povrchovú úpravu lakom, po čase je možné povrch prebrúsiť a opäť nalakovať - ako parkety. Máme korok v kuchyni aj v detskej izbe už 8 rokov, zatiaľ sme k tomu nemuseli pristúpiť. Nikde nič nie je opotrebené, ani náznak. Kupovali sme 3x predlakované a predbrúsené korkové dlaždice, po nalepení sme ich ešte raz (v detskej), resp. 2x (v kuchyni) prelakovali, takže teraz majú 4-5 vrstiev laku.
Darmo nakúpite neviemaký kvalitný korok, keď potom jeho pokládku odfláknete.:mee:

No neviem, my máme dvojaký korok, prvý sme kúpili bez povrchovej úpravy, ten bolo treba niekoľkokrát nalakovať a asi po 10 rokoch sa na namáhaných miestach začal odierať, ale to sme jednoducho prešmirgľovali a nalakovali opäť, bol ako nový. No a druhý, kúpený pred tromi rokmi, s povrchovou úpravou, tak tam nás práve upozorňovali, že sa to nesmie lakovať, lebo je tam špeciálna ochranná vrstva, a tam by lak ani nechytil. zatiaľ je v pohode, neviem, čo bude časom, keď sa začne odierať, ale vyzerá, že je kvalitný, fakt nevidieť na ňom žiadne opotrebenie. Treba kupovať v špecializovaných predajniach a tam istotne dobre poradia. Inak, ja na korok nedám dopustiť, vydrží ozaj veľa.
chandler
12.06.08,06:45
ja som si kladol korok sam v izbe este ked som bol maly... vyzera teda strasne, ale mam ho rad lebo je moj a je teply

z odborneho hladiska je do panelaku vhodnejsi ako laminat, da sa lepit priamo na linoleum (skopiruje nerovnosti). Laminatova podlaha ak sa da na linoleum tak vacsinou praska (myslim zvukovo), spravne by sa mala robit tak ze sa vyhodi linoleum a spravi sa nivelacna vrstva a na to laminat.
ale hlavne korok je drevo, prirodne a teple. (slnko ale vytiahne farby takze nemozete potom premietnovat nabytok :(
Modroocko
12.06.08,07:00
...ale hlavne korok je drevo, prirodne a teple. (slnko ale vytiahne farby takze nemozete potom premietnovat nabytok :(

Korkový strom je síce drevo, ale samotné korkové výrobky sa robia z kôry tohto stromu, to by som nenazývala drevom, ale s tými prírodnými vlastnosťami súhlasím - teplé, navyše aj výborná zvuková izolácia. Či sa časom vytiahne farba, to posúdiť neviem, nie som typom, čo denne premiestňuje nábytok. Položím ho raz tak, aby to bolo ideálne a potom s ním už nehýbem. Ale minule som robila poradok za synovou posteľou, takže som ju odtiahla a žiadne farebné zmeny som nevidela. Zrejme to závisí aj od toho, v akej miere je ten povrch vystavený slnečnému žiareniu. Syn má izbu na východ, slnko tam priamo svieti len asi hodinku - dve ráno a potom má už len rozplýlené svetlo.
kukučka
03.07.08,14:17
Mne slnko svieti priamo do obývačky, aj nábytok, lepšie povedané gaučová súprava už bola za tých vyše dvadsať rokov všade :D Akurát na poslednom mieste ostali malé preliačeniny od gaučových koliesok. Farba nezmenená, len zo začiatku sme podlahu umývali klasicky - vedro s vodou a handra :D, vtedy ešte mopy neboli a tak pri bočnom pohľade vidieť štvorce. Nie je to nič drastické. Vrelo odporúčam.
chandler
04.07.08,06:46
Mne slnko svieti priamo do obývačky, aj nábytok, lepšie povedané gaučová súprava už bola za tých vyše dvadsať rokov všade :D Akurát na poslednom mieste ostali malé preliačeniny od gaučových koliesok. Farba nezmenená, len zo začiatku sme podlahu umývali klasicky - vedro s vodou a handra :D, vtedy ešte mopy neboli a tak pri bočnom pohľade vidieť štvorce. Nie je to nič drastické. Vrelo odporúčam.


a fakt je to drevo? ved drevo meni farbu ked na neho svieti slnko ... je to nejaka zahada :confused:
maca.tt
23.08.08,13:22
Zaujala ma táto téma nakolko aj ja rozmýšlam nad novou podlahou do kuchyne.Mohli by ste mi prosím poradiť kde sa kupuje korková podlaha .Lepšie povedané kde sú také špecializované predajne? Som z TT.dakujem
Chobot
23.08.08,21:12
Zaujala ma táto téma nakolko aj ja rozmýšlam nad novou podlahou do kuchyne.Mohli by ste mi prosím poradiť kde sa kupuje korková podlaha .Lepšie povedané kde sú také špecializované predajne? Som z TT.dakujem

Tu ich máš koooopec:

http://www.zoznam.sk/hladaj.fcgi?co=odkazy&fsearch=&scope=all&a=search&s=korkov%E9+podlahy

Ja som kupoval tu:

http://www.likor.sk/index.php?site=contact
sar
25.06.10,05:23
Ahojte,
My mame korok v detskej a spalni. Mozem len doporucit. Je teply, maksi ako ostatne podlahy, nehlucny, lahko udrziavatelny. Davali sme korkovu plavacku -jednoducha pokladka (pre istotu na doporucenie predajcu sme ju este prelakovali), lahke cistenie. No proste doporucujem, specialne tam, kde su deti a alergici.
sar
25.06.10,05:32
Klikni si na korok (bodka) sk my sme brali z tade a super. Oni su firma, ktora ho aj priamo vyraba, cize aj dobre poradia aj presne vedia co predavaju. Maju aj vseliake specialne laky a doplnky. Do kuchyne moze ist korok v pohode, nevadi mu ziadna rozliata voda a ani sa ti tak lahko nerozbiju veci, ked padnu ako pri dlazbe.
AnikoAd
12.08.10,11:19
Prosím vás, môže sa korok nalepit aj na dlažbu?
Chobot
12.08.10,11:21
Prosím vás, môže sa korok nalepit aj na dlažbu?

Korok môžeš nalepiť na akúkoľvek rovnú podlahovú plochu.
AnikoAd
13.08.10,10:58
Ďakujem za odpoveď.
sar
27.08.10,18:56
Nevie my niekto poradit, zeru mysi korok? Radi by sme aj do drevenice dali korkovu podlau a izolaciu, ale mame dilemu.
henry_sk
27.08.10,20:14
ak je pre mysi korok prekazka, urcite ho dokazu prehryznut
inak si ho ani nevsimnu


Mam ale otazku - ma z Vas niekto korok na podlahovom kureni? Ako ste spokojni a aky korok ste pouzili?

Existuje totiz klasicky - mäkky, ale aj tvrdeny vo forme plavajucej podlahy. Ten tvrdeny firmy deklaruju ako vhody na podlahove kurenie, ale mam obavy z toho, ze ako tvrdeny nebude pocitovo taky prijemny ako original mäkky (a nalakovany).
sar
28.08.10,11:48
Na podlahove kurenie sa moze pouzit iba korkova plavacka. Lepene dlazdice sa daju pouzit ak mas kurenarsku spiatocku - postup je rovnaky ako pri kladeni keramickej podlahy. Ja nemam osobnu skusenost s korkom a s podlahovym kurenim. My mame iba korkovu plavacku a maximalna spokojnost. Ked som bola u znamych, ktory maju korkove dlazdice, nezdalo sa mi to pocitovo rozdielne od korkovej plavacky. S korkovou plavackou je ale mensia praca pri pokladke ako s dlazdicami. My sme si nasu plavacku na doporucenie predajcu este raz po pokladeni prelakovali, predlzi to dost dobre zivotnost.
danr91
12.04.11,22:48
Korok sme dávali do celého bytu v roku 2002, predlakované dlaždice, ktoré som po pokládke ešte 2x nalakoval, mali sme výborne nivelákom vyrovnanú podlahu a dlaždice som lepil aj lakoval sám, v pohode. Na korok nedám dopustiť, tichučký, mäkký, teplý, nemenil by som. Je pravda, že slnko vytiahne farbu, ale nevadí to. Na najfrekventovanejších miestach- u nás kuchyňa sa nám už zodral a tam sme spravili chybu, mali sme to prelakovať skôr. Brúsil mi to jeden chlapík, ale nešikovne, zodral príliš hrubú vrstvu, potom už nebol taký rovný povrch a po nalakovaní bol omnoho tmavší ako v iných izbách a tiež fľaky.
Čo sa týka predajcov, bez problémov na nete cez google.
Tiež ma zaujíma kombinácia korok + elektrické podlahové kútrenie.
henry_sk
13.04.11,07:14
danr91> tie dlazdice mate z tvrdeneho, alebo makkeho (originalneho) korku? Ja si pametam este za sociku, lepili sa korkove stvorce ako dlazba - to je to iste?
Chobot
13.04.11,09:07
Korok sme dávali do celého bytu v roku 2002, predlakované dlaždice, ktoré som po pokládke ešte 2x nalakoval, mali sme výborne nivelákom vyrovnanú podlahu a dlaždice som lepil aj lakoval sám, v pohode. Na korok nedám dopustiť, tichučký, mäkký, teplý, nemenil by som. Je pravda, že slnko vytiahne farbu, ale nevadí to. Na najfrekventovanejších miestach- u nás kuchyňa sa nám už zodral a tam sme spravili chybu, mali sme to prelakovať skôr. Brúsil mi to jeden chlapík, ale nešikovne, zodral príliš hrubú vrstvu, potom už nebol taký rovný povrch a po nalakovaní bol omnoho tmavší ako v iných izbách a tiež fľaky.
Čo sa týka predajcov, bez problémov na nete cez google.
Tiež ma zaujíma kombinácia korok + elektrické podlahové kútrenie.

Podľa môjho názoru nie veľmi dobrá kombinácia. Korok je dobrý tepelný izolant, budú veľké straty. Sám si uviedol, že je korok teplý, tzn. podlahové kúrenie ho ťažko prekúri. Netvrdím ale, že to nie je možné..
danr91
24.04.11,08:40
lepil som dlaždice 300x300 mm, 4 mm hrubé, originál mäkké, ale mali predlakovanú vrstvu, aj tak som ich ešte viackrát pretrel lakom. Kupoval som od Likor.
Ohľadom podlahového kúrenia, máte pravdu, telefonoval som teraz s chlapíkom z Likoru, vravel, že majú aj 3 mm hrúbku, ktorá ako jediná je vhodnejšia na podlahové kúrenie, ale aj tak to asi nebude moc výhodné.
Tiež som sa bavil na výstave Domexpo s podlahármi z Cechu podlahárov, ani marmoleum nepovažujú za najvhodnejšie, a vraj ak podlahovku, tak nie elektrickú, ale teplovodnú...