paula.k
11.05.07,12:29
ku 30.4.2007 sa mi skončil pracovný pomer dohodou. zamestnávateľ sľúbil, že ma zamestná do novej firmy, teraz však špekuluje a chce ma zamestnať iba na dohodu o vykonaní práce. môžete mi prosím poradiť, na čo si mám dať pozor pri uzatváraní takejto dohody a čo treba urobiť pre nejakú podporu od štátu? ďakujem
Zoltán Kovács
11.05.07,10:31
ku 30.4.2007 sa mi skončil pracovný pomer dohodou. zamestnávateľ sľúbil, že ma zamestná do novej firmy, teraz však špekuluje a chce ma zamestnať iba na dohodu o vykonaní práce. môžete mi prosím poradiť, na čo si mám dať pozor pri uzatváraní takejto dohody a čo treba urobiť pre nejakú podporu od štátu? ďakujem

Ak ťa nezamestnal tak prihlás sa na ÚP. Ak máš odpracované počas posledných 4 rokov 3 roky tak máš nárok na podporu v nezamestnanosti.
Občan vedený v evidencii uchádzačov o prácu môže na dohodu o vykonaní práce mesačne odpracovať 64 hodín za max. odmenu 3.200,- Sk brutto, ak na DoVP zarobí viac tak ho vyradia z evidencie.
veduca SJ
15.05.07,05:16
Prosím vás ten limit 3200 sk platí aj keď nepoberá žiadnu podporu z úradu práce?
Tweety
15.05.07,06:11
Áno, platí pre každého vedeného v evidencii nezamestnaných.