lucy15
11.05.07,14:40
Dobry den ...

citala som tu o tom do kedy sa ma vratit dan ... no mam ten isty problem ako miko30 zatial mi vratenie dane neprislo. poradte co robit ak nepride ani dalsi tyzden ... na koho sa obratit ?

dakujem
Tweety
11.05.07,12:43
Neboj DÚ zákon dodrží.
abel
11.05.07,13:04
Pošleš im penále...
evina
11.05.07,13:38
Keby sa tak neudialo do dnešného dňa, zašla by som za správcom dane, a tam sa hneď dozvieš, či si napr. podpísal žiadosť o vrátenie preplatku, či si nemal nedoplatky na niektorej z iných druhou daní, ktoré týmto preplatkom kompenzovali a pod.
evina
11.05.07,13:42
Pošleš im penále...
§63 zákona o psráve daní a poplatkov:
6/ Ak vznik preplatku zapríčiní správca dane, a ak ho nemožno použiť podľa odsekov 2 a 3, vráti preplatok bez žiadosti do 15 dní od jeho zistenia. Ak správca dane vráti preplatok po lehote, je povinný zaplatiť daňovému subjektu úrok vo výške trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska platnej v posledný deň lehoty, v ktorej mala byť suma preplatku podľa tohto zákona vrátená, pričom úrok sa vypočíta zo sumy preplatku a počtu dní jeho zadržania; tento postup sa vzťahuje aj na oneskorené vrátenie preplatku podľa odseku 4. /ods. 4 hovorí o.i. aj o vrátení preplatku na daniz príjmu/.