MIT
11.05.07,16:18
ma tu niekto nejake skusenosti cez ktoreho brokera je to najlepsie?
Danila
11.05.07,14:28
ma tu niekto nejake skusenosti cez ktoreho brokera je to najlepsie?Od Teba som sa dozvedela, že všetko je najlepšie tu:
http://mask-investments.blogspot.com/

Tak neváhaj.
joe.black
11.05.07,18:54
forex Deutsche Bank a opcie Saxo Bank
joe.black
11.05.07,20:31
ja viem u nás len o obchodovaní s opicami :D
no ved nevadi -:)
Danila
12.05.07,12:24
no ved nevadi -:)Jééééééjdanenky.:)
Johanka
12.05.07,14:24
mimotemy ... hlasy zo záhrobia, prevtelenie ?
joe.black
13.05.07,22:26
s tym 4.julom ste to dobre okorenili dufam ze vam to vyjde. thumbs up
smallinvestments
16.05.07,17:43
joe pamatas si na toto, ked to bolo len na papieri?
http://www.small-investments.blogspot.com/


forex Deutsche Bank a opcie Saxo Bank
Paula
16.05.07,18:02
opäť klon klonu?:eek:
emik
17.05.07,06:43
mily TY, ktoreho meno vie len ten najvyssi,

rozmyslam kto ma tolko casu minat energiu svoju a aj inych ludi, ze pise take bullshity!
A vychadza mi, ze asi si prisiel o pekny balik penazi (mozno na burze) a teraz nevies co dalej. Ja ti poradim a to v dobrom, navstiv psychologa, cisto len preto aby si si to urovnal v hlave, myslim tvoje ciele a sposob akym ich dosiahnes. Lebo zbytocne tu otravujes kopec ludi a nedajboze niekto dalsi tuziaci po bohatstve naleti na tvoje zle rady. Pripadne je plno dostupnej literatury o tom ako prezit svoj zivot plnohodnotne a v bohatstve.

prajem krasny den a vela sil! :)


inac cesi maju celkom zaujimaveho brokera Interactive Brokers ti su tiez celkom zaujimavy. btw mna stal Jeff $2k a tu sa vam uz niekto aj na to sklada - http://www.usaboard.sk/forum/16344/jeff-clarke.php kolko mate members v SK a CZ?
joe.black
21.05.07,01:12
buduci tyzden bude nejaky typ inak MI bude coskoro dokoncene, pocitam do nedele moyno skor.
malypodnikatel
30.03.10,07:05
Odporucam InteractiveBrokers. (dufam ze nerobim reklamu)

Jeden z najlepsich a najlacnejsich brokerov na svete. A to nie len na opcie (na USA trhoch od 0.25c za kontrakt) ale skoro vsetky dalsie financne produkty.

Maju dobru trading platformu na ktorej si mozes kodovoat vlastne veci ak mas zaujem. Pozri si aj dalsie tools, zatial som to nevidel u nikoho - napr market impact model,option analyzer a podobne. Dokonca mozes robit trades ktore su delta neutral, teda tradovat volatilitu a pod)

Na otvorenie uctu potrebujes aspon 10K dolarov alebo ekvivalent v inej mene.Ak ces robit daytrading na USA trhoch tak musis mat min 25K dolarov na ucte (zial nizsiu sumu zakony v USA nepovoluju)

Inak tato firma (a jej cast TimberHill) ma ako jedna z mala MarketMaker firiem plne automatizovany MarketMaking takze co sa tyka technologie su uplne niekde inde ako vacsina ich konkurentov a to sa tyka aj InteractiveBrokers.

A preto robia obrovske objemy, a tym padom vedia poskytnut najnizsie ceny..

Aj ked ich cenova ponuka moze byt nevyhodna pre urcite typy obchodov, treba si zistit co chcete obchodovat, v akych objemoch a podla toho sa rozhodnut. Lebo niektore firmu uctuju fixnu sumu za obchod, takze ak obchodujete velke objemy tak to sa moze oplatit viac, IB skor uctuje % z objemu, resp cenu za kontrakt.
Laco-monter
30.03.10,07:11
A čo tak vymyslieť obchodovanie z opciami z opcií ???

Svetová hospodárska kríza by zažila svoj upgrade !
malypodnikatel
30.03.10,07:12
Este jedna vec, co sa tyka obchodovania opcii na FX, tak asi SaxoBank je najlepsi co sa tyka ponuky. Kedze opcie si vytvarate sami. Tj urcite si expiration, strike a podobne. Cenovo sa to viac oplati pri vyssich objemoch (myslim poplatky).

Co sa tyka FX opcie na InteractiveBrokers to neviem presne kedze som obchodoval cez nich len opcie na indexy a akcie.

SaxoBank som si skusil v demo verzii a FX opcie sa mi celkom pacili.

O dalsich brokers nemam info, zial, ale rad sa dozviem ci existuje nieco lepsie a lacnejsie..
malypodnikatel
30.03.10,07:59
Nemyslim si ze opcie su za hosp krizou. Skor je to nenasytnost a hlupost ludi.

Tak ako za kazdym takymto padom. Priklad zo SR.. BMG a podobne. Ludia videli len obrovske zisky(nenasytnost) ktore im boli prezentovane bez toho aby sa zamysleli (hlupost) nad tym ake su rizika..

to iste ale vo velkom sa stalo medzi bankami, firmami a pod. v celom , hlavne zapadnom svete.

A co sa tyka opcii skoro kazdy clovek si opciu uz minimalne raz kupil.. je to poistenie, ktore je istou formou opcie, teda clovek zaplati premium za to ze ak sa urcita situacia stane tak dostane tolko a tolko (to iste opcie). Poistovacie firmy potom predavaju tieto rizika zaistovacim firmam , ktore sa potom dalej hedguju na trhu cez banky a ine spolocnosti... takze bez derivatovych produktov by velmi vela veci nefungovalo..

problem nastava vtedy ak sa opcie vyuzivaju nespravne, resp ked sa zneuzivaju .. a vtedy nastava spojenie nenasytnosti a hluposti.. ktore vedie k problemom..
Laco-monter
30.03.10,08:08
Nemyslim si ze opcie su za hosp krizou. Skor je to nenasytnost a hlupost ludi.

Tak ako za kazdym takymto padom. Priklad zo SR.. BMG a podobne. Ludia videli len obrovske zisky(nenasytnost) ktore im boli prezentovane bez toho aby sa zamysleli (hlupost) nad tym ake su rizika..

to iste ale vo velkom sa stalo medzi bankami, firmami a pod. v celom , hlavne zapadnom svete.

A co sa tyka opcii skoro kazdy clovek si opciu uz minimalne raz kupil.. je to poistenie, ktore je istou formou opcie, teda clovek zaplati premium za to ze ak sa urcita situacia stane tak dostane tolko a tolko (to iste opcie). Poistovacie firmy potom predavaju tieto rizika zaistovacim firmam , ktore sa potom dalej hedguju na trhu cez banky a ine spolocnosti... takze bez derivatovych produktov by velmi vela veci nefungovalo..

problem nastava vtedy ak sa opcie vyuzivaju nespravne, resp ked sa zneuzivaju .. a vtedy nastava spojenie nenasytnosti a hluposti.. ktore vedie k problemom..

BINGO !

Takže ak by nebolo finančných manipulácii s chimérami, nevznikla by žiadna hosp.kríza .
malypodnikatel
30.03.10,08:23
To je ako keby som napisal ze:

ak by nebolo zbrani neboli by vojny... zial boli ale mozno by sa ludia mlatili len rukami.. kamenmi a neviem cim este..

za vsetkym stoja ludia a ich rozhodnutia pouzit urcity nastroj tym a tym sposobom. Ak mam pusku mozem ju pouzit na zabijanie ludi a okradanie a ziskanie moci.. ale mozem ju pouzit aj na ochranu, ziskavanie potravy ..

Ak ju neviem obsluhovat tak mozem zranit seba ale aj ostatnych.

Derivaty su tiez len nastrojmi, ktore sa daju zneuzit ale aj pouzit spravne. Zalezi na uzivatelovi pre ktory sposob sa rozhodne...

Takze poopravim tvoj vyrok:

Ak by nebolo nenasytnych ludi nebola by hospodarska kriza.. :)
matus-x1
30.03.10,12:41
jar88
30.03.10,17:32
Jednoduchý príklad:

http://www.um.zonax.sk/vznik-svetovej-krizy-bez-obalu/

Geniálne popísané.
Už tam chýba len popísať osoby a obsadenie.
Kto je kto a čo je čo, aby ľudia vedeli že aj opcia môže byť opcia.
Mikael
31.03.10,05:23
matus-x1

pribeh pekny, ale zo vznikom krizy nema vela spolocneho\

malypodnikatel -pekne si opisal Int.Brok. kvalitna firma, moznost zalozit ucet aj v UK. cize nizsie naklady. je to asi najlepsi retailovy broker v europe. ale maju slabu platformu co sa tyka analyz, vsetko treba robit v excely. ale zo saxo by som ich skutocne neporovnaval, to je drasticky rozdiel, kvalita produkty POPLATKY :) ,sluzieb sa neda porovnat.

PS:diskusie o vzniku krizy su uplne zbitocne, 90% ludi je financne negramotnych, tak o com chceme diskutovat.
jar88
31.03.10,05:39
matus-x1

pribeh pekny, ale zo vznikom krizy nema vela spolocneho\

malypodnikatel -pekne si opisal Int.Brok. kvalitna firma, moznost zalozit ucet aj v UK. cize nizsie naklady. je to asi najlepsi retailovy broker v europe. ale maju slabu platformu co sa tyka analyz, vsetko treba robit v excely. ale zo saxo by som ich skutocne neporovnaval, to je drasticky rozdiel, kvalita produkty POPLATKY :) ,sluzieb sa neda porovnat.

PS:diskusie o vzniku krizy su uplne zbitocne, 90% ludi je financne negramotnych, tak o com chceme diskutovat.

Tak o čom chceme diskutovať ?
No predsa o miliónoch, to dá rozum.

A za ďalšie, treba diskutovať o tom, ako z tých negramotných, tie milióny pekne po kopejke vyprášiť.
malypodnikatel
02.04.10,07:20
Ten pribeh nema s krizou nic ale vobec nic spolocne.. je to skor o tych nenasytnych a hlupych ludoch co som spominal.. a potom sa to hodi na toho spekulanta co za tym je.. Ano aj on ma na tom velku vinu ale hlavne je ze ludia si myslia ze za nic dostanu vela .. co nikdy nemoze fungovat.. a preto potom placu..

To cislo o financne negramotnych ludoch by som mozno zvysil.. zial je to pravda, ludia doteraz nevedia co je kreditka, debitna karta .. a podobne.

jar88 - nesuhlasim, vyprasit peniaze od ludi je to iste ako robil ten typek v pribehu o opiciach, a s takto ziskanymi peniazmi by som nechcel zit. Ale je to kazdeho volba. Ja radsej budem na druhej strane vysvetlovat dedincanom ze je to blbost a ze nech to nekupuju..