bonita
12.05.07,08:52
Mam takuto skusenost s Jednotou - mam v prenajme priestor na bar, kde su 2 vyherne automaty / takto som to prevzala od predchadzajuceho najomcu/
Za priestor platim 3 tis. mesacne najom+ energie. Jedna sa o dedinu so cca 400 obyvatelmi. Problem je v tom, ze hoci som nebola vopred oboznamena a nestoji to ani v zmluve o prenajme s jednotou / okrem klauzuly, ze herne automaty mozem mat len po dohode s jednotou/, tak z tychto automatov, ked mam v nich cisty zisk nad 30 tis., mam 45 %. A z tych 45% ide automaticky cez firmu, ktora automaty vlastni 45% Jednote a 55 % zostava mne.
Takze tento prvy mesiac Jednota zarobila na mne 3 tis. najom a 25 tis. z automatov. Mne to pripada neumerne na tak malu dedinu, lebo bud to beriem ako taky velky najom 28 tis. alebo ako uzeru. Jedna sa o okres Dunajska Streda.
Poprosim o nazory ak sa sem dostane niekto, kto ma najom od jednoty a podobnu alebo inu skusenost.
A o radu co robit. Lebo od predchadzajuceho najomcu viem, ze vziat si automat bez podielu im mi nedovolia, zostava mi teda len zrusit automaty. A pritom mi ale prave ony vytvaraju zisk na zaplatenie najmu, vyplat apod.
Dakujem za nazory aj za rady.
katarina.j
12.05.07,09:40
Podľa mňa bolo potrebné vopred s právnikom si uzatvoriť zmluvu medzi vami a jednotou a do toho zahrnuť aj tie automaty-percento zo zisku davať jednote a nie až toľko percent, ved v takej malej dedinke to je takmer 30.tisic mesacne pomerne vela, nie? neda sa dohodnuť s jednotou a urobit dodatok k zmluve?
Kolenčík
13.05.07,08:23
S nájmami v Jednote som robil niekoľko rokov a stým som sa nestretol, veď Ty máš predsa prenajaté priestory a v tých si môžeš organizovať a robiť čo chceš, len nesmieš robiť stavebné úpravy bez ich súhlasu, resp. po ukončení nájmu ich musíš dať do pôvodného stavu. Zmluvu s dodávateľom automatov predsa musiš mať uzavretu Ty a nie Jednota. Tak to aspoň u nás beží. Nikto z Jednoty sa nestará o to či tam máš gulečník, automaty, šachy, karty, televízor, video či veľkoplošnú obrazovku, či toto všetko riadí Jednota a bude od Teba žiadať poplatky za čo Ty financie nevyberáš. Je to nelogické, treba pozrieť zmluvu.
bonita
13.05.07,19:40
V zmluve s Jednotou ma jedinu vetu tykajucu sa automatov a to , ze prenajat si hracie automaty mozem len na zaklade suhlasu jednoty a osobitnej zmluvy. Ziadnu osobitnu zmluvu mi ale nedavali podpisovat. V zmluve uzavretej s Fair Play stoji iba to, ze kolko precent mi bude vyplatene po nahrati zisku 20,30,40 %. Nic o tom ze nieco ide potom jednote.
Preto ma zaujimaju ine okresne druzstva Jednoty, lebo sa mi to fakt nezda. Nikde na papieri nestoji, ze jednota si berie tiez 45% z mojich percent. Mne to pripada, ze to ide niekomu rovno do vrecka, preto som odhodlana obratit sa na riaditelstvo v Ba, co o tom vobec vedia.
Ked si robil v Jednote, Kolencik, povedz mi aspion to, ci okresne pobocky si moze individualne urcovat pravidla a podmienky pri najmoch, alebo je to nejako urcene z riaditelstva v Ba? Dakujem.