Mikolajova
01.02.05,08:15
ako zauctovat v jed. uctovnictve stav zasob k 31.12.2004 a nespotrebovanú Phm v nádrži? Nevie mi niekto poradit? Verim, ze mi pomozete dakujem.
dom
01.02.05,07:54
Zásoby by sa mali evidoť v skladovom programe, viesť karty zásob, prírastky, ubytky. Na konce roka sa urobí inventúra a stav sa neúčtuje v JÚ, len sa vykáže vo výkaze majtetku. Pokiaľ sú v daňovýh výdajoch všetky paragony za nákup PHM, v súlade s knihou jázd za 12/04 by som vylúčila spotrebu nad limit a zostatok v nádrži z daňových nákladov a rok 2005 rozpis jázd sa bude začínať s P.S. v nádrži.
Mikolajova
01.02.05,09:34
Dakujem, za radu.
Muška
02.02.05,09:02
Ja nechávam zostatok v nádrži v nákladoch. V invetnúre o tom hovorím vlastne ako o PHM "na sklade".

Účtujem PHM bloky a na počet litrov píšu km.
Mikolajova
02.02.05,13:20
Neprispeje este niekto dobrou radou?
ingi
02.02.05,13:32
Zostatok PHM v nádrži prepočítavam podľa ceny PHM z posledného čerpania (dá sa aj priemer za mesiac) a vylúčim z nákladov, t.j. preúčtujem na nedaňovú 501.
Muška
02.02.05,13:41
Zostatok PHM v nádrži prepočítavam podľa ceny PHM z posledného čerpania (dá sa aj priemer za mesiac) a vylúčim z nákladov, t.j. preúčtujem na nedaňovú 501.Účtuje v JU.
Môj klient má 8 áut, dávam PHM na sklad a na konci roka podľa kníh jázd urobíme inventúru. Ja mu poviem koľko má na "sklade" v litroch, on fyzicky skontroluje koľko je v autách. A iba ak by zostatok na "sklade" bol väčší ako sa mu zmestí do nádrží áut, tak odúčtujem z nákladov.
ingi
02.02.05,13:58
Omluva za nepozornosť.
Manual
02.02.05,16:34
A je treba inventúru PHL v nádrži áut vôbec robiť ? Nevymýšlame si nejaké nadpráce ?
Ako tu už bolo spomennuté v niektorom príspevku, je určitý stav v nádrži a s tým zostatkom ide auto do nového roku. Je vôbec nejaký pokyn v postupoch JU na toto. Nepchajme DU do rúk ďalšie argumenty na nás !!!
Ja mám po skončení roka z Excelu pri knihe jázd priložený ročný stav nákupu a spotreby PHL a priemernej mesačnej spotreby. aby som nešiel do nadspotreby a so stavom v nádrži s kolko litrami PHL ide do ďalšieho mesiaca. Z toho má kontrola všetko jasné.
Pekný večer želám...