DIDANA
12.05.07,17:00
Pri skončení pracovného pomeru mi bola vypočítaná mzda s odstupným a riadne zdanená. Táto čistá mzda mi mala byť poslaná na dva účty. Na jeden účet bolo poslané ale na druhý účet neposlali, nakoľko už nemali dostatok finančných prostriedkov. Bolo to cca 17 tis. SK.
Do firmy nastúpil správca konkurznej podstaty. Z toho dôvodu, som si riadne požiadala o vyplatenie tejto čiastky ako konkurzný veriteľ, zaradený do 1. skupiny, nakoľko sa jedná o nevyplatenú mzdu zamestnanca.
Správca konkurznej podstaty mi toto odmieta vyplatiť z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. Obrátila som sa s týmto mojím problémom na súd. Správca konkurznej podstaty mi povedal, že načo to robím , vraj aj keď to na súde vyhrám, on mi žiadne peniaze nepošle, lebo má málo. Predal určité prevádzky a získal niekoľko miliónov. Možno ich má málo na vyrovnanie všetkých záväzkov ale pri tých miliónových pre štátne inštitúcie je moja čiastka 17 tis. zanedbateľná.
Pýtam sa, či je možné, že mi tieto prostriedky nevyplatí aj keď súd vyhrám? Poznamenávam, že to bolo v otóbri roku 2003. Ak áno, prosím radu, o aký paragraf alebo predpis sa môžem oprieť.



Eva, t.č. na dôchodku