deascooser
13.05.07,13:29
Zdravim všetkých!

Chcel by som vedieť, či mi na predaj cigariet, (ktoré kúpim od distribútora, napr. kapadab) stačíi mať v ŽL: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod v rozsahu voľných živností/, alebo treba ešte niečo ohľadom tabaku...?

Vopred ďakujem!

:)
veronikasad
13.05.07,13:57
Pri predaji cigariet v maloobchode nie je nutná žiadna registrácia.Tá platí len pri predaji liehu.
Doporučujem však v ERP každý druh cigariet označiť presným názvom, kontrolori DU a SOI za to hrozia pokutami.

--------
Veronika
Danielle369
13.05.07,14:54
Pri predaji cigariet v maloobchode nie je nutná žiadna registrácia.Tá platí len pri predaji liehu.
Doporučujem však v ERP každý druh cigariet označiť presným názvom, kontrolori DU a SOI za to hrozia pokutami.

--------
Veronika
Veronika to si ma prekvapila, my nemáme označené cigarety názvom, máme len cigarety, ešte ani jedna kontrola nemala námietky a to sme ich už mali dosť.:confused:
deascooser
13.05.07,17:47
Áno, o kontrole presným označením cigariet v ERP som počul, je to tak! :(
veronikasad
14.05.07,10:39
Veronika to si ma prekvapila, my nemáme označené cigarety názvom, máme len cigarety, ešte ani jedna kontrola nemala námietky a to sme ich už mali dosť.:confused:

Robím účto vo viacerých stánkoch a kontrolori predavačky na to upozornili so zápisom do inšpekčnej knihy s tým, že keď tento nedostatok zistia opakovane, bude pokuta. Odvolávajú sa na zákon o ochrane spotrebiteľa.
Možno si mal šťastie na kontrolorov.

---------
Veronika
olinka6226
14.05.07,15:09
my sme mali trafiku a museli sme nahlasovat na statnu veterinarnu spravu predaj tabaku - je to take tlacivko, vola sa presne OZNAMENIE VYROBY POTRAVIN, TABAKOVYCH VYROBKOV A CINNOSTI SUVISIACICH S ICH UVEDENIM DO OBEHU. Mali sme aj kontrolu a nadavali nam, ze nie sme u nich prihlaseni a pan bol velmi prekvapeny ked som mu vytiahla kopiu tohto dokladu podpisanu jeho kolegynou s datumom nasho otvorenia.
MichalGa
15.11.10,10:15
Dobrý den,

posledný príspevok je už trochu starší, tak dúfam že by mi aj teraz vedel niekto poradiť.

Mám záujem predávať dovážané cigarety zo zahraničia, samozrejme tak ako pri všetkom na slovensku isto aj tu bude množstvo problémov a žiadostí a povinností, vedel by mi niekto poradiť aspon niektoré veci ktoré budem musiet splnit ?

Napríklad ako to je s kolkovaním krabičiek, aký úrad mi bude komplikovat cestu a podobne ..

Za akékolvek rady som vopred vdačný
Excise Duty
15.11.10,10:29
Dobrý den,

posledný príspevok je už trochu starší, tak dúfam že by mi aj teraz vedel niekto poradiť.

Mám záujem predávať dovážané cigarety zo zahraničia, samozrejme tak ako pri všetkom na slovensku isto aj tu bude množstvo problémov a žiadostí a povinností, vedel by mi niekto poradiť aspon niektoré veci ktoré budem musiet splnit ?

Napríklad ako to je s kolkovaním krabičiek, aký úrad mi bude komplikovat cestu a podobne ..

Za akékolvek rady som vopred vdačný
zlezaradilDaj to do Porady "Ostatné dane a clá"
adam
08.01.11,12:58
my sme mali trafiku a museli sme nahlasovat na statnu veterinarnu spravu predaj tabaku - je to take tlacivko, vola sa presne OZNAMENIE VYROBY POTRAVIN, TABAKOVYCH VYROBKOV A CINNOSTI SUVISIACICH S ICH UVEDENIM DO OBEHU. Mali sme aj kontrolu a nadavali nam, ze nie sme u nich prihlaseni a pan bol velmi prekvapeny ked som mu vytiahla kopiu tohto dokladu podpisanu jeho kolegynou s datumom nasho otvorenia.
Je to síce starý príspevok, ale to nahlasovanie na veterinárnu správu je fakt? Treba predaj cigariet v kaviarňach nahlásiť?
Prvý krát to počujem:eek:. Dúfam, že nevymysleli žiadne hlásenia a evidencie o predaji cigariet, ako je to u alkoholu, v súvislosti s množstvom zmien v zákonoch od nového roku ???..či ???....
bama17
04.01.12,18:11
dobrý večer, tiež by ma zaujímalo, či je skutočne v platnosti to oznámenie na veterinu, ako spomínala niekedy dávno olinka6226, ak chcem len predávať cigarety
ďakujem