PBEA
13.05.07,11:58
Ahojte poraďáci,
môže mi niekto poradiť kedy si môžem odpočítať DPH pri došlých faktúrach.
Môžem si odpočítať DPH z faktúry vyhotovenej 31.1.2007 so zdaniteľným plnením 31.1.2007, ktorú som dostala ja ako účtovníčka napríklad 31.5.2007 ak som mesačný platca DPH, ak áno akým spôsobom, normálne v danom mesiaci keď mi došla faktúra alebo na základe dodatočného daňového priznania. Môžem si odpočítať DPH z bločkov z registračnej pokladne, ktoré dostanem neskôr ako je možnosť odpočítania DPH?
Paula
13.05.07,12:06
Ahojte poraďáci,
môže mi niekto poradiť kedy si môžem odpočítať DPH pri došlých faktúrach.
Môžem si odpočítať DPH z faktúry vyhotovenej 31.1.2007 so zdaniteľným plnením 31.1.2007, ktorú som dostala ja ako účtovníčka napríklad 31.5.2007 ak som mesačný platca DPH, ak áno akým spôsobom, normálne v danom mesiaci keď mi došla faktúra alebo na základe dodatočného daňového priznania. Môžem si odpočítať DPH z bločkov z registračnej pokladne, ktoré dostanem neskôr ako je možnosť odpočítania DPH?

Ty si mesačný platiteľ a faktúrra, z ktorej chceš uplatniť DPH patrí klientovi, ktorému spracovávaš účty? Alebo ako? Nerozumiem celkom prípadu
evina
13.05.07,12:24
Pozri
http://www.porada.sk/t17311-najeastejie-otazky--dph.html
najmň bod 14 a 15
PBEA
14.05.07,17:53
Môj klient je mesačný platca a došlú faktúru s dátumom zdaniteľného plnenia 31.1.2007 priniesol mne účtovníčke až 31.5.2007.
Milan Benka
15.05.07,04:22
Rozhodujúci je dátum doručenia klientovi, kt. vedieš účto.
ALBO
15.05.07,06:23
Pri bločkoch z pokladne neni o čom, ak sú z januára tak dodatočné do januára alebo februára. Pri Fa ako píše Benka, podľa toho ako preukážete, že došli do firmy potom §51.
PBEA
16.05.07,09:45
Ďakujem za radu!