aan
13.05.07,14:10
Dalsia otazka (opat dufam ze nie do zlej sekcie) - ak sa nachadzam viackrat opakovane v zahranici mimo moje slovenske trvale bydlisko mozem poziadat o vratenie alikvotnej ciastky za uvedene obdobie, kedy som sa nenachadzal v trvalom bydlisku a nemohol tam teda produkovat odpad? Pobyt v zahranici mozem dokladovat peciatkami v pase.

A ako je to v pripade Slovenska? Viem, ze je mozne pre ludi dlhodobo sa zdrziavajucich inde poziadat primatora o zrusenie tejto povinnosti s tym, ze mi to potvrdi zamestnavatel ze u neho pracujem uplne inde ako je moje trvale bydlisko, viem ze to funguje u ludi co maju trvale bydlisko napr. v KE a pracuju v BA, co vsak v pripade ked sa pracujem/zijem len 100km od trvaleho bydliska, da sa toto nejako osetrit? Staci len moje cestne prehlasenie a prip. podpisy nejakych svedkov ktori mi potvrdia ze zijem inde ako je moje trvale bydlisko alebo je pripadne potrebne aj potvrdenie od zamestnavatela? Co v pripade ze som dlhodobo nezamestnany mimo moje trvale bydlisko a tam si platim podnajom v ktoreho cene su aj poplatky za odpad, musim platit tento poplatok v mieste trv. bydliska kde nezijem?
jamis
13.05.07,14:56
To ozaj záleží od príslušného Mestského úradu. Preto tam treba zájsť a popýtať sa na podmienky oslobodenia od platenia poplatku za odvoz odpadu v mieste trvalého bydliska . V meste, v ktorom žijem ja musia takýto ľudia podať čestné prehlásenie s overeným podpisom a to do 31.1.príslušného roka.