sybila3
13.05.07,18:38
Ahojte, prosím o radu ako urobiť v MS3: mám od jednej firmy úhradu jednej fa o 188 korún viac a druhej o 188 menej, v podstate je to uhradené, ale v salde mi jedna fa vyskakuje - a druhá +188, ako to mám urobiť? díky moc
Ľuba
14.05.07,07:31
Interné doklady - vzájomné zápočty.
sybila3
15.05.07,10:17
Lenže keď mi vyskakuje vo vystavenej fa -188, tak to znamená, že uhradili o to viac a to sa mi medzi neuhradenými neukáže, taktiež mi cez vzájomné zápočty nevyskočí tá faktúra. Nedá sa to nejako inak? díky
Ľuba
15.05.07,13:36
Dá.
1. spôsob: V tej úhrade, ktorá bola na väčšiu sumu ako je uhrádzaná faktúra si cez variabilný symbol pridaj tú prvú faktúru a z tej druhej fa. 188,- Sk.

2. spôsob - zápočtom. Vystavíš ID, do ktorého pridáš jednu rozúčtovaciu položku 311/395 na sumu 188,- Sk. Potom pôjdeš do vystavených fa. a nájdeš tú faktúru, ktorá je preplatená. Hore na lište stlačíš "Úhrady" - pridať úhradu interným dokladom a vyberieš ten ID.

Potom urobíš 2. ID s opačnou predkontáciou, ktorým uhradíš tú druhú "nedoplatenú" faktúru.
sybila3
15.05.07,15:28
Díky Ľubi, aj som si myslela, že budem musieť vystaviť 2 ID a urobiť to tak, ale zas som sa bála, aby to tam nebolo nejako duplicitne. idem to urobiť, ešte raz ďakujem.
Prosím ťa nevieš mi ešte poradiť vystavovala som zahraničnú faktúru, tlačila som ju v nemčine, ale stále mi tam zadávala účet ako na slovenskej, nie iban ani swift, v predchádzajúcej zahraničnej som účet mala dobre, všetko mám nadstavené tak isto, nijako sa mi to nedalo, nakoniec som ten účet musela napísať ručne-čiernym perom, ale neviem, či nebudú pýtať novú fa, ale fakt už som všetko pozerala.
sybila3
15.05.07,17:08
Podarilo sa mi to díky.
Vedela by si mi poradiť dphčky preúčtovávam 343100/343500 alebo opačne.
Tak isto by som mala preúčtovať samozdanenie 343300 a 343400, ked na jednej strane to mám plusom a na druhej mínusom? díky
Ľuba
16.05.07,05:38
Samozrejme, jedná sa o dva rôzne účty, ktoré po odvedení DPH by mali byť nulové. Aspoň ja to tak robím. Na konci mesiaca preúčtujem všetky DPH účty na účet napr. 343500, na ktorom by som mala mať zostatok podľa DP.
Ľuba
16.05.07,05:47
Díky Ľubi, aj som si myslela, že budem musieť vystaviť 2 ID a urobiť to tak, ale zas som sa bála, aby to tam nebolo nejako duplicitne. idem to urobiť, ešte raz ďakujem.
Prosím ťa nevieš mi ešte poradiť vystavovala som zahraničnú faktúru, tlačila som ju v nemčine, ale stále mi tam zadávala účet ako na slovenskej, nie iban ani swift, v predchádzajúcej zahraničnej som účet mala dobre, všetko mám nadstavené tak isto, nijako sa mi to nedalo, nakoniec som ten účet musela napísať ručne-čiernym perom, ale neviem, či nebudú pýtať novú fa, ale fakt už som všetko pozerala.

Otvor si tú faktúru a prepni hore na záložku dodávateľ a skontroluj, či tam máš zobrazený účet, ak nie klikni na tú zástavku, čo je vedľa účtu a vyber si zo zoznamu účet, ktorý sa má zobraziť, prípadne ho tam dopíš.
sybila3
17.05.07,05:28
Díky, musela som to tam ručne dopísať. Ale neviem prečo mi ho tam nehodilo ako v predchádzajúcej zahraničnej, tam je dobre aj číslo účtu,aj iban.
A ešte mám problém s faktúrou, keď si pozerám v editore, tak je tam hlavička faktúry, potom je to oddelené a je titul faktúry a mne tú hlavičku fa tlačí na druhú stranu, neviem to nadstaviť aby to bolo na jednej, dalo by sa to nejako, díky.
Ľuba
17.05.07,08:27
V editore si klikni v menu Formular - štruktúra formulára - v pravej časti okna, ktoré sa Ti otvorí je na vrchu nastavené "tlačiť hlavičku stránky" vždy okrem prvej strany - tam si to môžeš zmeniť. Ale celkom nechápem, načo Ti to bude dobré - budeš mať na prvej strane nadpis "Faktúra" potom 2 x.
sybila3
17.05.07,09:00
No máš pravdu, je to na nič, mne to vytláčalo vždy na druhú stranu, tak som si myslela, že tam je niečo zle nadstavené, díky.
A ešte sa opýtam na tie dph, vstup je - výstup je +, ked idem robiť preútovanie môžem dať +3433/3435 a -3434/3435 alebo na opačné strany, dík.
Ľuba
17.05.07,10:13
Ja som skôr za účtovanie na opačných stranách plusom.
sybila3
17.05.07,13:12
Dala som to aj ja na opačné strany. Oprávky sa mi majú v súvahe zobrazovať s mínusom?
Ľuba
17.05.07,13:34
Áno, sú to aktívne účty s mínusovým zostatkom na MD.