M&G
14.05.07,07:46
Zamestnanec v skúš.dobe dostal výpoveď 25.4.2007. Nakoľko sa nedostavil do práce, výpoveď mu bola zaslaná doručenkou. Do dnešného dňa sme neobdržali potvrdenú doručenku ani vrátený neprevzatý list. Kedy teda bol v skutočnosti ukončený jeho PP. PLatí deň, ktorý je uvedený vo výpovedi? Kedy ho môžem odhlásiť zo sociálnej a zdravotnej poisťovne?
A ešte jedna otázka, je v zákone nejaký termín, dokedy musí zamestnanec zamestnávateľovi doručiť PN-ku? Je v poriadku, keď zamestnanec ide na PN 24.4. a PN-ku doručí zamestnávateľovi až 11.5. (tento čas sme vôbec nevedeli, kde sa nachádza)?
Ďakujem
Gabi03
14.05.07,05:49
Skončenie PP v skúšobnej dobe končí až keď prevezme doručený list, alebo sa vám vráti ako nedoručiteľný (dátum udaný poštou). Až týmto dňom ho môžete odhlásiť z poisťovní.
O doručení PN-ky ZĽovi nikde nie je písané. Je dané zákonom o doručení niektorej časti PN-ky, ak nemocenské bude vyplácať SP. ZCa môžete o tom iba poučiť, resp. udať to v internej smernici - pracovnom poriadku, ktorý je povinný dodržiavať.
Tweety
14.05.07,05:49
V skúšobnej dobe nepoznáme pojem výpoveď, ale skončenie PP v skúšobnej dobe. Kedže nemáte potvrdenie o prevzatí dokumentu, PP trvá naďalej. To potvrdenie o prevzatí nie je podstatné, PP končí dobou uvedenou v dokumente. K druhej : Termín odvozdania PN v ZP nie je, tento by sa mal ošetriť v IS, to, že zamestnanec včas neodovzdá PN je interným problém organizácie a zamestnanca.
M&G
14.05.07,05:54
moc ďakujem .. aj keď tá odpoveď ma veľmi nepotešila .. v prípade, že som ho odhlásila 25.4., mám ho znovu prihlásiť?
Gabi03
14.05.07,05:55
Stornovať - zrušiť odhlášku.
Chobot
14.05.07,06:18
V skúšobnej dobe nepoznáme pojem výpoveď, ale skončenie PP v skúšobnej dobe. Kedže nemáte potvrdenie o prevzatí dokumentu, PP trvá naďalej.

No, neviem...:rolleyes:

§ 72 znie takto:

"(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť."

Je tam síce, že písomné oznámenie sa má doručiť, ukončenie PP však nie je podmienené podmienkou doručenia tak, ako v prípade výpovede, kde je to vyslovene podmienené doručením. Tu je len doručenie tri dni pred skončením PP doporučené, preto si myslím, že ukončenie PP nie je neplatné.

AK ste mu písomne zaslali skončenie PP, súd by asi neskúmal, kedy to bolo doručené.


K druhej : Termín odvozdania PN v ZP nie je, tento by sa mal ošetriť v IS, to, že zamestnanec včas neodovzdá PN je interným problém organizácie a zamestnanca.

S týmto úplne súhlasím.
Tweety
14.05.07,06:21
OK, miatlo ma to sa má, tak preto.
Chobot
14.05.07,06:48
OK, miatlo ma to sa má, tak preto.

Zas neber to ako hotovú vec, to bol len môj názor na vec. Aj sa môžem mýliť.

To som hodil do pléna pre polemiku.
Tweety
14.05.07,07:10
Zas neber to ako hotovú vec, to bol len môj názor na vec. Aj sa môžem mýliť.

To som hodil do pléna pre polemiku.
Dobre, ale bude to asi tak, preto som aj doplnila a opravila svoj príspevok.:)
Janiela
14.05.07,08:12
Prosím Vás, môže zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer v dobe skúšobnej počas práceneschopnosti zamestnanca (navyše ak zamestnanec nedodržiava liečebný režim)?
Ďakujem
Gabi03
14.05.07,08:13
Prosím Vás, môže zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer v dobe skúšobnej počas práceneschopnosti zamestnanca (navyše ak zamestnanec nedodržiava liečebný režim)?
Ďakujem

Ak ide o skončenie PP v skúšobnej dobe, aj bez udania dôvodu, áno.
ajobs
14.05.07,08:14
Prosím Vás, môže zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer v dobe skúšobnej počas práceneschopnosti zamestnanca (navyše ak zamestnanec nedodržiava liečebný režim)?
Ďakujem

Samozrejme.
Tweety
14.05.07,08:16
Prosím Vás, môže zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer v dobe skúšobnej počas práceneschopnosti zamestnanca (navyše ak zamestnanec nedodržiava liečebný režim)?
Ďakujem
Skončeniu PP v SD nebráni nič, ani DPN.
Janiela
14.05.07,11:57
Všetkým pekne ďakujem.