Mickya
01.02.05,10:10
Asi sa nad touto otázkou pousmejete, ale čo už, neviem to...:
Máme zriadený účet v Sk v nemenovanej banke. Ak uhradíme alebo nám uhradia FA, akým kurzom nám komerčná banka strhne alebo pripíše peniaze?
Kurzom NBS som to prerátavala, nesedí. Pozerala som aj na stránke nemenovanej banky. Ale kurz devíz mi tiež nesedí, ako je to, prosím?
Ďakujem
silveco
01.02.05,09:57
určite by som poprosil banku,aby mi zdokladovala prepočet akej takej platby...podľa mne je povinná o tomto podať informáciu,,,viem,,že niektoré banky ,tam skrývajú rôzne poplatky a pod....samozrejme v neprospech klienta,...
janaGT
01.02.05,10:52
Asi sa nad touto otázkou pousmejete, ale čo už, neviem to...:
Máme zriadený účet v Sk v nemenovanej banke. Ak uhradíme alebo nám uhradia FA, akým kurzom nám komerčná banka strhne alebo pripíše peniaze?
Kurzom NBS som to prerátavala, nesedí. Pozerala som aj na stránke nemenovanej banky. Ale kurz devíz mi tiež nesedí, ako je to, prosím?
Ďakujem
Môžem menovať? NIe je to náhodou ČSOB?
Mickya
01.02.05,12:09
Môžem menovať? NIe je to náhodou ČSOB?Je to Unibanka.
Je to podľa Vás primitívne využiť tento spôsob?: proste vydeliť sumu, ktorú mi strhli / sumu, ktorú mám na faktúre uvedenú v dolároch? A túto sumu použiť ako kurz?
Ďakujem
Sefcikova
13.02.05,14:38
myslím, že to tak môžeš spraviť, ak ti nedali prílohu aký kurz použili. poplatky za zahr. prevody si účtujú zvlášť, uvidíš na výpise
Danuska
14.02.05,12:30
Je to Unibanka.
Je to podľa Vás primitívne využiť tento spôsob?: proste vydeliť sumu, ktorú mi strhli / sumu, ktorú mám na faktúre uvedenú v dolároch? A túto sumu použiť ako kurz?
Ďakujem
Vyžiadaj si avízo o zahraničných platbách, banka je povinná ti ho dať aj bez vyžiadania a to s presným rozpisom kedy, koľko, komu, za čo a akým kurzom, ak pracuješ cez internet, pozri nejakú záložku avíza!!!