kornelia2
14.05.07,07:40
Dobry den,

chcela by som sa opytat:
Sme platcami DPH, objednal si u nás z ČR tovar-náhradne diely, my to objednavame z Francuzka, dostaneme FA bez dph, naša spoločnosť vystavý FA tiež bez DPH, nahradne diely dostane balíkom z Francúzka do ČR.
Moja otázka:
Ako mám vystaviť FA do ČR?
kornelia2
14.05.07,18:00
Mám vystaviť FA v CM-Euro?
A mám tam napísať nejaky paragraf?
kornelia2
15.05.07,07:23
Prosím o radu.
somznitry
15.05.07,07:40
Normalne vystavis fa do CR v mene v ktorej obchodujete alebo ktoru mate v zmluve. Ak sa ten tovar premiestnil z Francuzska priamo do CR a neslo to na Slovensko tak sa jedna o trojstranny obchod z hladiska DPH
Milan Benka
15.05.07,07:46
Dobry den,

chcela by som sa opytat:
Sme platcami DPH, objednal si u nás z ČR tovar-náhradne diely, my to objednavame z Francuzka, dostaneme FA bez dph, naša spoločnosť vystavý FA tiež bez DPH, nahradne diely dostane balíkom z Francúzka do ČR.
Moja otázka:
Ako mám vystaviť FA do ČR?

Ak sú všetky zúčastnené strany registrované pre DPH v svojich krajinách, jedná sa o trojstranný obchod.
V takomto prípade vystavíte fa s oslobodením od DPH, s odvolávkou na §45 - uvediete, že sa jedná o trojstranný obchod ( presné podmienky sú uvedené v spomenutom §).

Nezabudnite tento obchod uviesť v súhrnom výkaze.

Pozn. Pri obchodoch v rámci EU nehovoríme o exporte, resp. reexporte.

zlezaradil patrí do témy DPH.