Lubica71
14.05.07,09:54
V case, ked sa odcitavalo teplo v bytovom dome, nebolo mozne z mojej strany byt spristupnit. Z uvedeneho dovodu som niekolkokrat osobne kontaktovala firmu, ktora bola najata na odcitavanie tepla, aby mi dodatocne prisli teplo odratat. Naklady mali byt hradene z mojej strany. Napriek tomu v dohodnutom termine neprisli a potom na moje opakovane vyzvy nereagovali.

Bytove druzstvo trva na tom, ze mi vyuctuje "pausalnu sumu". Mozem sa proti takemu vyuctovaniu odvolat? ak ano ako?
dakujem.
Lubica71
15.05.07,05:31
Ahojte vsetci,
prosim, neviete mi niekto poradit, ako postupovat pri reklamacii vyuctovania?? :confused: Velmi by som uvitala radu, ak uz s tym mate niekto skusenost.. Dakujem krasne a pekny den!
Elena Navrátilová
15.05.07,05:57
Treba podať reklamáciu do 14 dní. Mala by si to mať napísané aj na vyúčtovaní. Napíš čo z vyúčtovania reklamuješ.
Lubica71
15.05.07,06:28
znamena to, ze po podani reklamacie mi to pride druzstvo odmerat a riadne mi to vyuctuju podla skutocneho stavu? v pripade, ze by som mala na celkovom vyuctovani nedoplatok, mam ho uhradit a podat reklamaciu? alebo pockat s uhradou az do spravneho vyuctovania? dakujem velmi pekne za odpoved.
Elena Navrátilová
15.05.07,06:35
Ľubka, máš na dodatočné žiadanie odpisu aj nejaký podklad? Na PRVN býva zafixovaný stav k 31. 12., takže on sa dá odpísať až do ďalšieho 31. 12. Len by bolo dobre, podložiť to papiermi, že si žiadala o odpis a bol Ti aj prisľúbený.
KvetkaK
15.05.07,06:40
Ahojte, ja som tiež raz reklamovala vyúčtovanie, išlo o teplú vodu. Jednoducho nám vtedy hodili spotrebu nejakým priemerom, lebo nám nefungoval vodomer. Tak som tam zašla, spísali sme reklamáciu a našťastie som vtedy dobre pochodila a prerobenie vyúčtovania som sa dočkala.
Vyskúšaj to aj ty, možno sa Ti to podarí. Držím palce.
Elena Navrátilová
15.05.07,06:53
Za pokus to stojí vždy. Už len pre ten pocit, že sa človek pokúsil. Držím palce.
Lubica71
15.05.07,07:37
Ahojte vsetci, dakujem strasne moc za rady.

Pisomny doklad zial nemam. O dodatocne odpoctovania som ziadala niekolkokrat telefonicky. Najata firma na to nereagovala.:(

Napriek tomu, co myslite, druzstvo mi to teraz uz nechce prist odcitat, lebo vraj maju vsetky vyuctovania uz hotove. Ja som ho ale este neobdrzala. Myslite si, ze by som nejako mala vyuzit tento "medzicas" a pisomne upozornit druzstvo, ze nimi najata firma nereaguje na moje vyzvy? (aby som mala pisomny doklad). neskor by som to mohla pouzit pri reklamacii..

ma to zmysel?
Zita5
15.05.07,07:43
Ahojte vsetci, dakujem strasne moc za rady.

Pisomny doklad zial nemam. O dodatocne odpoctovania som ziadala niekolkokrat telefonicky. Najata firma na to nereagovala.:(

Napriek tomu, co myslite, druzstvo mi to teraz uz nechce prist odcitat, lebo vraj maju vsetky vyuctovania uz hotove. Ja som ho ale este neobdrzala. Myslite si, ze by som nejako mala vyuzit tento "medzicas" a pisomne upozornit druzstvo, ze nimi najata firma nereaguje na moje vyzvy? (aby som mala pisomny doklad). neskor by som to mohla pouzit pri reklamacii..

ma to zmysel?


Niet nad písomnou komunikáciou . ;)
Ťažko dokážeš , že si niekoho telefonicky viac krát vyzývala .Ono je to ťažké , prvý oznam zo strany firmy bol daný obyvateľom určite.....a v tom prípade ak by bolo bývalo možné , si mohla niekoho poveriť tým , že by bol doma a odpočet by sa mohol zrealizovať .To sú potom zbytočné ťahanice .

Ale aj napriek všetkému Ti želám aby si to vybavila .
Lubica71
15.05.07,09:42
Vsetkym za rady srdecna vdaka! urcite skusim, co sa bude dat.
Pekny den! ahojte
GabiZ
15.05.07,15:11
V tomto prípade by som to riešila písomne, ak nie je neskoro. Ak si byt nemohla sprístupniť (čo je samozrejme chyba každého jednotlivca,ktorý si to musí vedieť zabezpečiť), bolo potrebné s firmou komunikovať písomne, aby si mala doklad, že bolo v tvojom záujme, aby ti prišli dodatočne odčítať údaje. Ale nie sú povinní. Takže neviem, či pri reklamácii pochodíš.
Lubica71
16.05.07,09:04
Dakujem GABI. Tiez neviem, ci pochodim, ale uz som to skusila pisomnou reklamaciou. Byt nebolo mozne spristupnit z objektivnych pricin. V kazdom pripade je to skusenost do budnocnosti. Prajem Ti pekny den!