kattiecat
14.05.07,10:00
Dobrý deň, prosím o radu, ako sa zbaviť slimákov. Máme dosť veľký pomemok, cca 1000 m2, na ktorom sú akurát nejaké ovocné stromy a ríbezle. Žiadna zelenina. A celá táto plocha je zamorená slimákmi so žltými ulitami a sem tam aj s pásikavými, hnedo-bielymi. Netuším, čo sú zač a ani ako proti nim bojovať, no už ma poriadne iritujú. Viete niekto poradiť?
AlaNR
14.05.07,08:03
Na slimáky je nejaký prášok, ktorým treba posypať cestičky. Ale neviem, ako sa volá.
A mamina zvykla dávať pivo do nadoby so širším hrdlom, nie do fľaše.
Vraj to im vonia, nalezú tam, opijú sa a už nevylezú.
Vyzerá to ako sranda, ale nám to fungovalo na tých bezdomčekových...
Tak snáď to zaberie aj na domčekových.
tiny77
14.05.07,10:36
http://www.porada.sk/t9422-slimaky-v-zahrade.html?highlight=slim%E1ky
http://www.porada.sk/t30709-slimaci-co-s-nimi.html?highlight=slim%E1ky

páči sa. :cool:
kebyze tym slimakom pohrozis ze ich budes zbierat a odpredavat do francuzska, stavim sa, ze by si mala problem nejakeho najst :D

inak na vyssie uvedenych linkoch su zaujimave rady...
nastastie, doma nic nepestujem, teda sa ma to priamo nedotyka - ale je to zaujimave citanie..... uplne som mala pocit, ze k teme "ak sa citis zle...je doplnok - citaj o slimakoch" :p :D
kattiecat
15.05.07,09:42
ďakujem za rady, na porade som uz precitala tiez vselico, len postup so solenim slimakov, pripadne s ich zbieranim mi pripada ako robota pre popolusku pri rozlohe nasej zahrady. a tych slimakov tam je fakt hodne. su uplne vsade, dokonca aj na elektricky stlp ci branku si vylezu... a to vraj maju radi vlhko :confused:. ale to pivo asi vyskusam, len najst dostatocne mnozstvo spravnych nadob...
AlaNR
15.05.07,11:19
ďakujem za rady, na porade som uz precitala tiez vselico, len postup so solenim slimakov, pripadne s ich zbieranim mi pripada ako robota pre popolusku pri rozlohe nasej zahrady. a tych slimakov tam je fakt hodne. su uplne vsade, dokonca aj na elektricky stlp ci branku si vylezu... a to vraj maju radi vlhko :confused:. ale to pivo asi vyskusam, len najst dostatocne mnozstvo spravnych nadob...


Skús zaváraninové poháre;) , také čo máš na vyhodenie....
tiny77
15.05.07,14:50
ďakujem za rady, na porade som uz precitala tiez vselico, len postup so solenim slimakov, pripadne s ich zbieranim mi pripada ako robota pre popolusku pri rozlohe nasej zahrady. a tych slimakov tam je fakt hodne. su uplne vsade, dokonca aj na elektricky stlp ci branku si vylezu... a to vraj maju radi vlhko :confused:. ale to pivo asi vyskusam, len najst dostatocne mnozstvo spravnych nadob...

teeeda... ako pises - pri rozlohe tvojej zahrady... - nebolo by lepsie to pivo vypit? :) alebo vlastnis pivovar?? :eek: :D :D

(moje deti cez vikend zbierali sliimaky aj zo susedovej zahrady) doma nic nepestujeme (nemame kde) a tak som sa len v kutiku pousmiala, ze niekto tu place ze mu slimaky strpcuju zivot a mne tu deti placu, ze mame malo slimakov.... )

ale sucitim s Tebou, viem si predstavit tu popoluskinu pracu... :o
ale ja by som bola rada, ze maju domcek... bez domceka by som ich do ruky nechytila. :D
duficek
15.05.07,15:42
Dobrý deň, prosím o radu, ako sa zbaviť slimákov. Máme dosť veľký pomemok, cca 1000 m2, na ktorom sú akurát nejaké ovocné stromy a ríbezle. Žiadna zelenina. A celá táto plocha je zamorená slimákmi so žltými ulitami a sem tam aj s pásikavými, hnedo-bielymi. Netuším, čo sú zač a ani ako proti nim bojovať, no už ma poriadne iritujú. Viete niekto poradiť?
to su imigranti z francuzska, zlakli sa sarkoziho a dufaju, ze im tu bude lepsie :cool:

pozbierat a spapat, nastudovat recepty ;)
Antea
15.05.07,16:00
Nie sú náhodou slimáky s ulitami chránené? Moja rada- pozbierať a zaniesť na vhodnejšie miesto /nemyslím k susedovi/ a udržiavať sad aby tam nerástla vysoká tráva.