Ela222
14.05.07,11:50
Dostali sme na firmu "Hlásenie choroby z povolania", ktorú priznali jednej našej dlhoročnej zamestnankyni. Chcem sa spýtať aký je následný postup po doručení hlásenia? čo všetko a kam treba poslať a urobiť? Viem len, že je potrebné do troch dní poslať na sociálnu poisťovňu Oznámenie poistnej udalosti. A ďalej čo? Dokedy preradiť zamestnanca? Na akú prácu? Ešte som sa s tým nestretla.
Ela222
15.05.07,08:35
To ozaj nikto neviete poradiť? Nemali ste chorobu z povolania?
karol.za
15.05.07,14:58
ahoj ela222

moc ťa nepoteším hlásenie o chorobe z povolania musíš nahlásiť aj na inšpektoráte práce / §17 zákona č.124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci /,je lepšie keď sa to inšpektorát práce dozvie od zamestnávateľa ako od niekoho iného / sú uvedený v príslušnom znení daného §/

preradenie zamestnanca na inú prácu § 55 zákonníka práce

s pozdravom karol
Ela222
16.05.07,04:25
Ahoj karol.za,
akou formou to mám inšpektorátu práce oznámiť? Je na to nejaké tlačivo? Alebo čo vlastne im tam mám oznámiť? Vôbec netuším, čo a ako im oznámiť. Ak je nejaké tlačivo, nemohol by si ho sem prilepiť? Ďakujem
karol.za
19.05.07,08:27
[QUOTE=Ela222;462990
akou formou to mám inšpektorátu práce oznámiť? Je na to nejaké tlačivo? Alebo čo vlastne im tam mám oznámiť? Vôbec netuším, čo a ako im oznámiť. [/QUOTE]

inšpektorát práce viac zaujíma správa o prijatých a vykonaných opatreniach
/§17 ods.7 zákona o bozp/,napísať oznámenie že vašej zamestnankyni bola priznaná choroba z povolania,dokladovať to kopiou dokladu ktorý vám bolo oznámené priznanie choroby z povolania,potom by mal technik bozp /ten sa trochu v tom vyzná/ samozrejme v spolupráci s vedením firmy vypracovať nejaký ,,elaborát,, ,aké opatrenia boli prijaté a vykonané,to znamená čo zamestnávateľ urobil v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,aby buď znížil ,alebo odstránil riziko vzniku choroby z povolania u zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu ako táto ich kolegyňa,ktorej bola priznaná choroba z povolania
s pozdravom karol
Kolenčík
20.05.07,07:47
Ak to ešte nemáš, musíš postupovať v zmysle vyhlášky č. 504/2006 Z.z. a tam sú v prílohe aj hlásenia.