yarca
14.05.07,13:38
ahoj, chcela by som poprosit o radu,
kamarat ma spol. s r. o. založenú v roku 1997, v roku 1998 sa stal jedinym spoločníkom a konateľom (bez toho aby o tom vedel, predtym ich bolo 5 spoločníkov) a teraz vobec prisiel na to ze tato spoločnost nebola zrušena a nič sa v nej počas celej doby nedialo, nepodavali sa ani danove priznania,NIČ, dá sa predať alebo len zrušiť???ked, tak ako?
Zoltán Kovács
14.05.07,11:46
ahoj, chcela by som poprosit o radu,
kamarat ma spol. s r. o. založenú v roku 1997, v roku 1998 sa stal jedinym spoločníkom a konateľom (bez toho aby o tom vedel, predtym ich bolo 5 spoločníkov) a teraz vobec prisiel na to ze tato spoločnost nebola zrušena a nič sa v nej počas celej doby nedialo, nepodavali sa ani danove priznania,NIČ, dá sa predať alebo len zrušiť???ked, tak ako?

Chcel by som vedieť ako mohli prepísať svoje podiely ostatný spoločníci na toho jedného bez jeho vedomia, a ešte ho aj ustanoviť za konateľa. Keď je to právne v poradku, tak bohužial bude musieť znášať následky toho, že nepodávalo sa DP ani na DÚ, ani do zbierky listín. A keď je jediným spoločníkom a aj konateľom, tak by som tú sro dala vymazať z OR.
yarca
14.05.07,11:53
dakujem aspon za reakciu...
ja tiez nechapem ako mohli uskutocnit nejake valne zhromazdenie alebo co sa to kona pri prevode podielov bez neho, on sa na nicom takom nezucastnoval,nic nepodpisoval, iba pri zalození spoločnosti, nahodou sme prisli na to ze tato sro este existuje, ak to bolo cele sfalsovane,tak sa z toho hadam nejak vymota...
a prosim vas neviete mi poradit ake su tie nasledky pri nepodani danoveho priznania a ktovie co este bolo treba podavat za dobu existencie spolocnosti..
dakujem moc
Zoltán Kovács
14.05.07,11:58
dakujem aspon za reakciu...
ja tiez nechapem ako mohli uskutocnit nejake valne zhromazdenie alebo co sa to kona pri prevode podielov bez neho, on sa na nicom takom nezucastnoval,nic nepodpisoval, iba pri zalození spoločnosti, nahodou sme prisli na to ze tato sro este existuje, ak to bolo cele sfalsovane,tak sa z toho hadam nejak vymota...
a prosim vas neviete mi poradit ake su tie nasledky pri nepodani danoveho priznania a ktovie co este bolo treba podavat za dobu existencie spolocnosti..
dakujem moc

Za nepodanie DP je 2.000,- Sk. Za nezaslanie do zbierky listín 1000,- Sk (vlastná skúsenosť).
yarca
14.05.07,12:04
fu, ratala som viac,no ale ked to spocitam za 10 rokov...
asi to bude musiet riesit pravnik, ci netreba?
kamarat sa bal ze aj do chladku za to pojde...truhlik, chceli mat nejaku firmu, spolocnik jeden zomrel, ostatni odtial nejako zahadne zmizli a zostalo to jemu na krku...
asi bude treba zajst na register po vypisy a zmeny,alebo kde vobec zacat???
dakujem za info,pekne
Zoltán Kovács
14.05.07,12:06
fu, ratala som viac,no ale ked to spocitam za 10 rokov...
asi to bude musiet riesit pravnik, ci netreba?
kamarat sa bal ze aj do chladku za to pojde...truhlik, chceli mat nejaku firmu, spolocnik jeden zomrel, ostatni odtial nejako zahadne zmizli a zostalo to jemu na krku...
asi bude treba zajst na register po vypisy a zmeny,alebo kde vobec zacat???
dakujem za info,pekne

Určite by som pátranie začal na OR. Aj cez net sa dá vytlačiť info výpis, že kedy nastali tie zmeny čo sa týka vlastníctva a konateľa. Na www.orsr.sk je uvedené aj to na základe akého dokumentu sa vykonali zmeny. Potom asi by som navštívil dobrého advokáta, aby niečo poradil.
yarca
14.05.07,12:25
dakujem za rady,tak sa asi vyberieme na ten OR, lebo na nete som to pozerala a tam teda tych zmien bolo robenych,samozrejme vsetky na zaklade notarskej zapisnice (haha) len dotyčný o žiadnych zmenach ani valnom zhromaždeni nič nevie...
josh
14.05.07,12:41
Registrový súd uloží .... fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 100 000 Sk, ak si táto osoba nesplní povinnosť

a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,
c) ustanovenú podľa osobitného predpisu.