dede2
14.05.07,14:32
Prosim o pomoc.

Som zivnostnik. Na prevadzke aj doma mam pevnu linku. Obe linky su na vedene na nazov firmy. Takže obe davam do vydavkov v celych 100%.
Dozvedel som sa, že keby som domacu linku prehlasil len na moje meno t.j. nie na nazov firmy mohol by som do vydavkov dat len 80%.
Môzte mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
Dik.
Zoltán Kovács
14.05.07,12:36
Prosim o pomoc.

Som zivnostnik. Na prevadzke aj doma mam pevnu linku. Obe linky su na vedene na nazov firmy. Takže obe davam do vydavkov v celych 100%.
Dozvedel som sa, že keby som domacu linku prehlasil len na moje meno t.j. nie na nazov firmy mohol by som do vydavkov dat len 80%.
Môzte mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
Dik.

Výdavky na telef.linku, ktorá nie je na "firmu", je teda na občana určite nemôžeš dať do nákladov v 100% výške. Veľa sa o tom popísalo, že ako určiť pomernú časť. Najlepšie je asi mať rozpis hovorov, a na základe pomeru súkromných a služobných hovorov stanoviť aj náklady - daňovo uznateľné.
Ak si platiteľom dph, tak nárok na odpočet samozrejme nemáš, ak by bola tel.linka na občana.
duficek
14.05.07,12:37
do vydavkov mozes davat iba vydavky, ktore suvisia s podnikanim a sluzia na zabezpecenie a udrzanie prijmov.
dost pochybujem, ze domacu linku vyuzivas vylucne na podnikatelske hovory = faktury na tutlo linku by si mal kratit o % sukromnych hovorov.

cislo 80% je vymyslene z brucha, nema oporu v ziadnom zakone.
dede2
14.05.07,12:45
diky moc za odpoved