Nepletko
14.05.07,14:36
Musia byt podpisy statutarov na uplnom zneni stanov spolocnosti ktore sa predkladaju na obchodny register v pripade ich zmeny stanov OVERENE?
josh
14.05.07,12:39
podla mna nie, ale v pripade zmeny stanov u as musite mat notarsku zapisnicu
Nepletko
14.05.07,12:43
notarsku zapisnicu mam aj novy zivnostensky, teda dufam ,ze vsetko co treba a teraz kompletizujem prilohy pre zapis do OR, len nemam chut, aby mi navrh OR vratil..teay musim to vediet na 100% ci treba overit alebo nie
Chobot
14.05.07,12:49
podla mna nie, ale v pripade zmeny stanov u as musite mat notarsku zapisnicu

Súhlasím, je to presne tak. Teraz sme menili stanovy a do zbierky listín sme dávali bez overených podpisov štatutárov.

Zápisnica z valného zhromaždenia však podľa Obch. zákonníka musí mať formu notárskej zápisnice, ak sa menia stanovy. Len nie som si istý, či sme prikladali na zápis aj zápisnicu z valného.
Nepletko
14.05.07,13:12
ok vdaka...ja mam zapisnicu z Val. zhrom notarsky overenu, takze by to nemal byt problem dakujem a tusim ze ju treba ... §3 ods1 pis.b) zakona o Obch reg. ....

" (1) Zbierka listín obsahuje dokumenty vyhotovené v štátnom jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho jazyka (ďalej len "uložené listiny"), ktorými sú:

b) každá zmena spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny alebo zakladateľskej zmluvy obchodnej spoločnosti, stanov akciovej spoločnosti alebo družstva vrátane rozhodnutia o zmene právnej formy, pri ostatných právnických osobách každá zmena listín upravujúcich ich založenie,
josh
15.05.07,04:03
podpis na uplnom zneni stanov neoveruj, nie je treba. aj ked to overis, nic sa nestane...
alia
31.03.09,11:58
Vie mi niekto poradiť , ktorý zákon ukladá povinnosť ukladať do Obchodného registra úplné znenie stanov , ktoré boli vyhotovené na základe §173 ods.3 Obchodného zákonníka ?
Je nutné aby úplné znenie stanov podpísali všetci členovia predstavenstva , alebo stačí oprávnený počet členov predstavenstva, ktorí možu konať v mene spoločnosti ?
Naozaj môžu byť podpisy neoverené ?
Chobot
31.03.09,12:36
Vie mi niekto poradiť , ktorý zákon ukladá povinnosť ukladať do Obchodného registra úplné znenie stanov , ktoré boli vyhotovené na základe §173 ods.3 Obchodného zákonníka ?

Zákon o obchodnom registri č. 530/2003 § 3.


Je nutné aby úplné znenie stanov podpísali všetci členovia predstavenstva , alebo stačí oprávnený počet členov predstavenstva, ktorí možu konať v mene spoločnosti ?

Stačí počet členov, ktorí sú oprávnení podpisovať v mene spoločnosti. Stanovy schvaľuje VZ a predstavenstvo len vyhotovuje úplne aktuálne znenie.


Naozaj môžu byť podpisy neoverené ?

Áno, my tak ukladáme do ZL stanovy už roky, podpis je vlastnoručný, neoverený.
alia
01.04.09,05:44
Ďakujem za odpoveď .
Je takéto úplné znenie možné použiť ako oficialny dokument pre obchodné účely ?
Chobot
01.04.09,07:16
Ďakujem za odpoveď .
Je takéto úplné znenie možné použiť ako oficialny dokument pre obchodné účely ?

Neviem síce, čo si pod obchodnými účelmi predstavuješ, ale áno. Je to právoplatný dokument firmy.
alia
01.04.09,07:44
Pozaduje to od nás zahraničná faktoringová spoločnosť.

Pre istotu sme dali overiť podpisy členov predstavenstva pod úplé znenie stanov.
Chobot
01.04.09,08:00
Pozaduje to od nás zahraničná faktoringová spoločnosť.

Pre istotu sme dali overiť podpisy členov predstavenstva pod úplé znenie stanov.

Ako nič ti nebráni dať tie podpisy overiť. Naša legislatíva to nevyžaduje. Ak to chce tá spoločnosť a máte záujem s nimi spolupracovať, tak to dajte urobiť.
mzdichav
02.04.09,08:16
Podla nezavazneho usmernenia ministerstva spravodlivosti k zmene stanov spolocnosti sa nevyzaduje aby boli podpisy uradne osvedcene.