zuzanask
14.05.07,14:58
Ahojte,
viete mi poradit co je spravne?
zákon o účtovníctve hovori ze uctovny doklad ma okrem ineho obsahovat aj oznacenie jeho ucastnikov.
Ak si kupim PHL tak vystavim VPD a do kolonky komu uvediem spolocnost od ktorej som nakupila PHL, alebo tam mozem uviest aj napriklad meno zamestnanca (zamestnanec je aj konatelom spoločnosti s r.o.)
Kačena I.
14.05.07,13:19
ja tam uvádzam meno zamestnanca, ktorý tie peniaze skutočne od pokladníka zobral a ten mi podpíše prevzatie.
zuzanask
14.05.07,13:42
a ked to plati konatel, ktory nie je zamestnancom, tak jeho meno?
Paula
14.05.07,14:15
Ak budeme pokračovať, skončíme ako už x-krát za tie roky 50:50 - jeden uvádza predajcu, jeden zamestnanca :)...myslím, že oveľa dôležitejšie je zaúčtovať správne do výdavkov / nákladov.
cloe
14.05.07,14:27
Ešte som sa nestretla s tým, že by daňovákom vadil jeden alebo druhý spôsob.
ondrejvla
14.05.07,16:27
Dôležité je, aby doklad obsahoval všetky náležitosti, tzn. dátum, sumu, predkontáciu, číslo a mená zodpovedných. Pri FO vypisujem zásadne komu - predajcu z dokladu ERP, pri PO podľa okolností, tzn. ak je PO jednoosobová bez zamestnancov tak taktiež ako aj pri FO, ak dávam preddavky zamestnancom, prípadne cestovné náhrady tak konkrétneho zamestnanca.
A ešte jeden postreh - skutočne je tu nespočetne krát rozoberaná táto téma, pri trošku snahy by bola odpoveď aj bez týchto odpovedí...
Danila
14.05.07,17:29
a ked to plati konatel, ktory nie je zamestnancom, tak jeho meno?A ja bez mučenia priznávam, že za svet nerozumiem takto položenej otázke. Tak teda kto vlastne platí? Pokladník, či konateľ?
evina
14.05.07,18:00
A ja bez mučenia priznávam, že za svet nerozumiem takto položenej otázke. Tak teda kto vlastne platí? Pokladník, či konateľ?

Konateľ platí predajcovi a pokladník prepláca konateľovi ...:D
evina
14.05.07,18:08
Ahojte,
viete mi poradit co je spravne?
zákon o účtovníctve hovori ze uctovny doklad ma okrem ineho obsahovat aj oznacenie jeho ucastnikov.
Ak si kupim PHL tak vystavim VPD a do kolonky komu uvediem spolocnost od ktorej som nakupila PHL, alebo tam mozem uviest aj napriklad meno zamestnanca (zamestnanec je aj konatelom spoločnosti s r.o.)

http://www.porada.sk/t32665-p3-vydavkovy-pokladnicny-doklad--vpd.html