Michaela76
14.05.07,18:02
vie mi niekto poradiť? ja sa pokúsim v krátkosti vysvetliť môj problém: bola uzatvorená zmluva o dielo podľa §536 a nasl. zák. č. 513/1991 Zb. Objednávateľ je mesto XY, zhotoviteľ je živnostnik ZZ. Teraz chceme zmeniť zhotoviteľa na AA s.r.o. V jednom z bodov zmluvy je nasledovné, citujem: "Objednávateľ a zhotoviteľ sa zaväzuje, že v prípade organizačných zmien všetky práva a povinnosti vyplyvajúce z tejto zmluvy postúpia na novú nástupnícku právnickú, resp. fyzickú osobu."
Chcem sa spýtať, keď my ako AA s.r.o., chceme prevziať záväzky živnostníka ZZ, stačí urobiť dodatok k zmluve, kde sa uvedie, že sa mení zhotoviteľ?
Danila
14.05.07,17:17
Prechod práv a povinností vyplývajúcich z transformácie FO na s.r.o. / o čo sa zrejme v danom prípade jedná/ je aj prechod práv z predmetnej zmluvy na nástupnícku organizáciu bez súhlasu druhej zmluvnej strany. Osobne by som napriek tomu druhú stranu o takejto skutočnosti informovala. Pre detailnejšie posúdenie je však potrebné poznať spôsob transformácie.
Michaela76
14.05.07,18:39
no, ono to má taký malý zádrhel...ten živnostník, vlastne nefiguruje v tej s.r.o., ale v podstate to bude robiť naďalej. Len som sa chcela vyhnúť zrušeniu zmluvy a robiť novú, ale asi ma to neminie...