Shaman
14.05.07,21:45
Zamestnec ide na 4 týždne do Holandska na zahraničnú PC. Po prvom týždni si chce zobrať dovolenku na jeden týždeň, a potom tam bude pokračovať v práci.
Je možné aby čerpal dovolenku zamestnanec počas ZPC?
A ak áno, tak potom má za tieto dni nárok na stravné+vreckové?
ondrejvla
14.05.07,20:02
Zamestnec ide na 4 týždne do Holandska na zahraničnú PC. Po prvom týždni si chce zobrať dovolenku na jeden týždeň, a potom tam bude pokračovať v práci.
Je možné aby čerpal dovolenku zamestnanec počas ZPC?
A ak áno, tak potom má za tieto dni nárok na stravné+vreckové?

Dušan? To nemyslíš vážne? Skúsim aj ja požiadať zamestnávateľa, či by ma neposlal na 5 týždňovú ZPC a medzitým budem mať aj dovolenku včítane diét:D!
Jednoducho mu preruš ZPC a vypíšeš dovolenku bez nároku na všetko to, čo by si mu dal.
Shaman
15.05.07,06:32
Možno sa ti to zda divne Vlasti, ale na druhej strane dostava predsa zamestnanec na ZPC stravne aj za dni, ktore neodpracuje - soboty, nedele..
Takze do vyuctovania ZPC rozpisem aj tu dovolenku, a teda za pracovne dni nedostane nahrady a za nepracovne dostane.
To sa mne zdá zas divnô.
Chobot
15.05.07,06:56
Dušan? To nemyslíš vážne? Skúsim aj ja požiadať zamestnávateľa, či by ma neposlal na 5 týždňovú ZPC a medzitým budem mať aj dovolenku včítane diét:D!
Jednoducho mu preruš ZPC a vypíšeš dovolenku bez nároku na všetko to, čo by si mu dal.

Presne tak. Budú to 2 pracovné cesty, medzi ktorými bude riadna dovolenka.