Dula
15.05.07,07:40
Dobrý deň,
Chcela by som Vás požiadať o pomoc s mojim malým-veľkým problémom.Pracujem v a.s. a stal sa nám dosť nepríjemný prípad,keď jeden z konateľom vybral z účtu dosť vysokú čiastku, bez toho aby ju vložil do pokladne a nejako zdokladoval.Kedže na výpise je napísané len výber bez udania mena,tak som to zaúčtovala na 261.Momentálne ostatní konatelia riešia tento problém a vyžadujú odo mňa,aby som to naúčtovala ako pohľadávku voči spoločníkovi.Lenže keď od nich pýtam nejaký interný doklad alebo papier,tak sa vyhovárajú, že a načo mi to je a poslali mi len presvietené výbery z účtu,kde nie je napísané ani meno ani dovôd výberu, je tam len podpis vyberateľa.Moja otázka je asi taká,či na základe tejto kópie môžem zaúčtovať pohľadávku voči akcionárovi,alebo mám trvať na tom,že potrebujem aj nejaký interný doklad-zmluvu?Vopred ďakujem.
Jozef I
15.05.07,06:09
Na základe podpísaného príkazu tvojim šéfom, by som zaúčtoval čokolvek. T.j. ak ti to dá písomne že to máš zaúčtovať ako pohladávku voči niekomu a priloží k tomu prefotený výberový lístok, nevidím s tým žiaden problém. Ale aj podla podpisu je vidieť kto to vybral a keďže peniaze do firmy nedorazili, tak je jasné že máte voči dotyčnému pohladávku.
Dula
15.05.07,06:19
Ved prave to je ten problem,že mi nechcú podpísať ten príkaz.Mam len čisto tie presvietené výbery.Keď som im povedala,že aspoň nejaký interný doklad alebo len komentár,tak všetci dali od toho prsty preč a zaúčtujte si to ako chcete (spomínalo sa, že sa dá trestné oznámenie voči tomu akcionárovi, takže chcem to mať radšej podchytené).