dorwin
15.05.07,06:45
Ahojte,

chcem sa spytat, ci si mozem dat ako SZCO do nakladov plazmu. A ci s tym nie su spojene nejake dalsie vydavky (koncesionarske popl. a pod.)

dakujem

Peter
Monika Kováčová
15.05.07,04:53
do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane si môže dať SZČO všetko, čo si obháji pred kontrolórom DÚ z dôvodov používania v súvislosti s podnikateľskou činnosťou. Keďže ani netušíme, z akého druhu podnikania plynú Tebe ako SZČO príjmy, je odpovedať zodpovedne vôbec nemožné.
dorwin
15.05.07,05:16
do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane si môže dať SZČO všetko, čo si obháji pred kontrolórom DÚ z dôvodov používania v súvislosti s podnikateľskou činnosťou. Keďže ani netušíme, z akého druhu podnikania plynú Tebe ako SZČO príjmy, je odpovedať zodpovedne vôbec nemožné.

pardon, jasne. takze prijmy mam z prevazne predaja licencii vlastneho SW.
Zita5
15.05.07,05:24
pardon, jasne. takze prijmy mam z prevazne predaja licencii vlastneho SW.

Myslím že plazma v Tvojom prípade by neobstála vo výdavkoch OVZ.
Ala
15.05.07,05:26
Ak budete plazmu využívať k PC, napr. na prezentáciu firmy, tak koncesionárske poplatky nemusite platit, ale ak bude využívaná ako TV tak ste povinny platiť koncesionárske poplatky.
dorwin
15.05.07,05:29
Ak budete plazmu využívať k PC, napr. na prezentáciu firmy, tak koncesionárske poplatky nemusite platit, ale ak bude využívaná ako TV tak ste povinny platiť koncesionárske poplatky.

Jasne ze na prezentacie. ale to moze prist daniar ku mne domov a skontrolovat to?
Ala
15.05.07,05:37
Ak na domacej adrese podnikate, tak do sukromia velmi nechodia. Moja vlastna skúsenosť.
betka
15.05.07,10:22
Trošku sa mi zjavil úsmev.
Používate pazmu na prezentáciu vlastného SW, chodia Vám tu potenciálny zákazníci do vlastného bytu. A povedzte mi, že tu plazmu nepoužívate na osobné účely. Dajte si to do daňových výdavkom v nejakom pomere na firemné účely a na súkromné účely. Myslím si však, že ide o nedaňový výdavok, neviem ako by som to obhájila, že to nevyužívam na svoje súkromné účely, ale pre firmu, ak je toto obhájiteľné celé ako daňový výdavok, a obhájite si to, klobúk dolu...
zamako
15.05.07,10:29
ani ja veľmi neverím, že to dokážete obhájiť...iste nejaké hotely, penzióny, školiace strediská a podobne...ale naozaj asi daňovák neuverí, že doma robíte prezentácie klientom. Iba ak by ste mali jednu miestnosť - kanceláriu...možno?
zamako
15.05.07,10:31
Ak na domacej adrese podnikate, tak do sukromia velmi nechodia. Moja vlastna skúsenosť.

...ja mám inú ...boli u klienta na miestnom zisťovaní - doma, pretože tam mal sídlo podnikania...nemali s tým žiadny problém. Chceli vidieť len priestory na podnikanie.
Chobot
15.05.07,12:10
Ak budete plazmu využívať k PC, napr. na prezentáciu firmy, tak koncesionárske poplatky nemusite platit, ale ak bude využívaná ako TV tak ste povinny platiť koncesionárske poplatky.

Tak s týmto tvrdením vôbec nesúhlasím. Zopár výňatkov zo zákona o koncesionráskych poplatkoch:

§2 ods. 1:
"(1) Rozhlasovým prijímačom alebo televíznym prijímačom (ďalej len "prijímač") sa rozumie prevádzkyschopné telekomunikačné zariadenie určené na príjem a reprodukciu rozhlasových alebo televíznych programov šírených rozhlasovými alebo televíznymi vysielačmi."


§3 ods. 1 a 4:
"(1) Platiteľom poplatkov je fyzická osoba, ktorá prijímač vlastní, samostatne zárobkovo činná osoba, 1a) ktorá prijímač eviduje v účtovníctve, a právnická osoba, ktorá prijímač eviduje v účtovníctve.
...
(4) Ak je platiteľ poplatku právnická osoba alebo samostatne zárobkovo činná fyzická osoba, je povinný platiť poplatok za každý prijímač."

Takže ak je to právnická osoba a vlastní plazmový televízor, nezáleží na tom, ako ho používa, koncesionárske poplatky je povinný platiť.