brikina
15.05.07,07:50
Prosim Vas neviem si rady:
Po kolaudacii sme zaradili novu vyrobnu halu do majetku firmy. Po tejto kolaudacii sme susediacej firme vystavili fakturu na refundaciu nakladov na vybudovanu cestu a vodovodnu pripojku, nakolko to bude tiez vyuzivat.
Chcem vediet ako zauctovat tuto fakturu a ako znizit hodnotu majetku v Knihe DHM. A ked to znizim, odpisy ratat zo znizenej sumy? Zaradila som to asi pred mesiacom.
Janka P
15.05.07,06:05
Ak je cesta Vaša, nič by som neznižovala a faktúru by som účtovala 311/648.
brikina
15.05.07,11:20
zvazujem, ale este nie som rozhodnuta, nejaky iny nazor sa tu nenajde?
Zoltán Kovács
15.05.07,11:22
Prosim Vas neviem si rady:
Po kolaudacii sme zaradili novu vyrobnu halu do majetku firmy. Po tejto kolaudacii sme susediacej firme vystavili fakturu na refundaciu nakladov na vybudovanu cestu a vodovodnu pripojku, nakolko to bude tiez vyuzivat.
Chcem vediet ako zauctovat tuto fakturu a ako znizit hodnotu majetku v Knihe DHM. A ked to znizim, odpisy ratat zo znizenej sumy? Zaradila som to asi pred mesiacom.

S tou refundáciou sa stáva spolumajiteľom vedlajšia firma, alebo len bude vecné bremeno na užívanie majetku aj iným ako vlastníkom? Ak nie tak cez 648. Ak áno potom cez 641 ako predaj DNM, a o toľko znížiš OC.
betka
15.05.07,11:44
Ak chcete vyfakturovať alebo refundovať časť nákladov za príjazdovú cestu, tak sa riadite par.24, predpokladám, že príjazdová cesta a jej suma bude vyššia ako 30 tis. Sk. Odpisujete.

(3) Hmotný majetok a nehmotný majetok, ktorý je v spoluvlastníctve, odpisuje každý zo spoluvlastníkov zo vstupnej ceny, a to pomerne podľa výšky spoluvlastníckeho podielu.