honzicka
15.05.07,07:12
Dobrý deň,
rada by som sa opýtala, ako to je ak organizácia dostala teraz penále od poisťovne za oneskorený odvod poistného, ktorý spôsobili bývalí zamestnanci. Tí pracovali len do 1.7.2004. Ako sa má organizácia zachovať, keď penále musela uhradiť a súčasní zamestnanci s týmto penále nemajú nič spoločné.
Ďakujem.
Tweety
15.05.07,05:13
Za oneskorený odvod poistného je zodpovedný zamestnávateľ a nie zamestnanci.
anaman
15.05.07,20:48
A má organizácia vypracované interné normy, ktoré mali títo pracovníci dodržiavať? Boli títo pracovníci preukázateľne oboznámení s internými predpismi, ktoré sú povinní dodržiavať? A kto spôsobil oneskorený odvod poistného? Zamestnanci zanedbaním svojich povinností, alebo zamestnávateľ? Je tu veľa otázok, ktoré musia byť presne zodpovedané a hmotne preukázané. Bývalí zamestnanci z roku 2004, na tých "zabudnime" asi nebol dôsledne urobený odovzdávací protokol. Je to kruté, ale ako sa hovorí "písmo nepustí".
A terajší zamestnanci? Keď som ešte v 80-tych rokoch robila "organizáciu" v jednej veľkej firme, pri každom probléme sa v prvom rade zainteresovaní pýtali, či je "na to" vypracovaná smernica. Ak bola, vinníci mali smolu ak nebola, smolu mal vedúci. A tak sa mi zdá, že to platí aj naďalej.
Melnick
15.05.07,21:28
Dobrý deň,
rada by som sa opýtala, ako to je ak organizácia dostala teraz penále od poisťovne za oneskorený odvod poistného, ktorý spôsobili bývalí zamestnanci. Tí pracovali len do 1.7.2004. Ako sa má organizácia zachovať, keď penále musela uhradiť a súčasní zamestnanci s týmto penále nemajú nič spoločné.
Ďakujem.

Dúfam,že máš na mysli tých zamestnancov ,ktorý vo firme spracovávali mzdy a mali povinnosť plniť aj odvodové povinnosti./ tzv. mzdári/
Pretože "normálni" zamestnanci s odvodovou povinnosťou a jej plnením resp. neplnením nemajú nič spoločné.
Ešte by ma zaujímalo ako funguje kontrola vo Vašej organizácii. To tam nemáte zodpovedného pracovníka,ktorý občas:eek:skontroluje:eek: či sa odvádzajú odvody načas??
honzicka
24.05.07,07:59
Za oneskorený odvod poistného je zodpovedný zamestnávateľ a nie zamestnanci.
Ale zamestnávateľ aj zamestnanci boli tie isté 2 osoby. Ďakujem za odpoved. Kontrola - tú nemá kto vykonávať, lebo sú to len 2 osoby. Bola však dozorná rada, v tom čase v úplne inom zložení.
Tweety
24.05.07,08:03
Ak je to tak, tak zodpovedný je za zamestnávateľa konateľ-zamestnanec.
honzicka
25.05.07,05:43
Ak je to tak, tak zodpovedný je za zamestnávateľa konateľ-zamestnanec.

V občianskom združení nemáme konateľa, ktorý by bol zamestnanec. Je jedno ako sa štatutár volá, ale aj vtedajšia šéfka - generálna riaditeľka bola spolu so zamestnankynou akože mzdovou účtovníčkou prepustená dňom 1.7.2004. Teraz sme tu úplne noví zamestnanci aj štatutári, ktorí s tým nemajú nič spoločné. Teda pýtam sa, ako máme postupovať noví zamestnanci vymáhať od bývalých, ktorí už viac ako 2 roky tu nepracujú?
Ďakujem.