ZuzulkaB
01.02.05,11:05
Zdravím Poradu!
Je prosím Vás možné zo mzdy strhávať stravné lístky (45% z hodnoty lístka)? Náš účtovník tvrdí, že na mzdu nemá nárok siahať.
Ďakujem Vám... a prajem pekný deň
Zuzana
saman
01.02.05,10:20
Ano samozrejme, ze je mozne zo mzdy strhavat prispevok zamestnancov na stravne listky. Je potrebne k tomu vyhotovit A4 papier, kde bude napisane ze nizsie uvedeni zamestnanci suhlasia s tym, aby sa im zo mzdy strhaval prispevok na stravu... tam sa potom vsetci zamestnanci podpisu a je to:)! Vid. § 131 ods. 3 zakonnik prace.
ZuzulkaB
01.02.05,10:32
Vdaka... :-)
Jozef
01.02.05,11:34
Nemate niekto nejaku dohodu o zrazkach zo mzdy.Nechce sa mi to pisat.
Dakujem
zuzana s.
02.11.05,11:04
Mozem napisat len jednou vetou v osobnom dotazniku firmy, kde zamestnanec vypisuje svoje osobne udaje, ze suhlasi so zrazkami stravneho zo mzdy alebo mam to dat podpisat kazdemu zamestancovi na osobitnom papieri?
Beba
02.11.05,11:08
Naši zamestnanci si napísali / každý / žiadosť o zrážanie svojho záväzku voči firme za vydané stravné lístky zo mzdy.
durisovad
02.11.05,13:43
Ja mam v smernici vypisane, ze zamestnavatel zabezpeci stravovanie formou stravovacich poukazok a poskytne tiez prislusny prispevok zo socialneho fondu. Ciastku, ktora pripada na zaplatenie zamestnancovi som vzdy strhla kazdemu z platu bez toho, aby som sa spytala, ci s tym suhlasi alebo nie. Doteraz nikoho ani nenapadlo, ze by mal namietky. Tym, ze podpisal prevzatie stravnych poukazok automaticky zobral na vedomie, ze cast penazi zaplati. Vo firme uz prebehlo viac kontrol a ani jedna nepozadovala suhlas zamestnancov so zrazkou takehoto vydavku.
ajobs
02.11.05,20:50
Ja mam v smernici vypisane, ze zamestnavatel zabezpeci stravovanie formou stravovacich poukazok a poskytne tiez prislusny prispevok zo socialneho fondu. Ciastku, ktora pripada na zaplatenie zamestnancovi som vzdy strhla kazdemu z platu bez toho, aby som sa spytala, ci s tym suhlasi alebo nie. Doteraz nikoho ani nenapadlo, ze by mal namietky. Tym, ze podpisal prevzatie stravnych poukazok automaticky zobral na vedomie, ze cast penazi zaplati. Vo firme uz prebehlo viac kontrol a ani jedna nepozadovala suhlas zamestnancov so zrazkou takehoto vydavku.
Nechcem vás nijako zneisťovať, ale písomný súhlas by mal byť.;) A to či vo forme hromadnej "dohody" alebo individuálnej dohody. Je to to isté, ako zasielanie mzdy na osobný účet zamestnanca ( § 130, ods.8 ZP ).
SERVIS
03.11.05,08:27
Ja vôbec neevidujem kto berie stravenky. Na obed ide kto chce. Kto nechce nejde.
Len pre svoju evidenciu si značím kto mi má zaplatiť. Inak žiadny menný zoznam, platia mi do pokladne. Boli by k tomu výhrady?
Tweety
03.11.05,08:30
Ja vôbec neevidujem kto berie stravenky. Na obed ide kto chce. Kto nechce nejde.
Len pre svoju evidenciu si značím kto mi má zaplatiť. Inak žiadny menný zoznam, platia mi do pokladne. Boli by k tomu výhrady?Určite to nie je verný obraz účtovníctva. :) :rolleyes:
ajobs
03.11.05,12:40
Určite to nie je verný obraz účtovníctva. :) :rolleyes:
Súhlasím s Majou, takto by sa to určite robiť nemalo.