veja55
15.05.07,06:31
Kde by som zistila či je firma s.r.o. povinná viesť valutovú pokladňu? Jedná sa o to, že tak raz za rok chodia zamestnanci na služobnú cestu do zahraničia. Doteraz sme to prepočítavali na Sk ale vraj treba valutovú pokladňu. Je to pravda? Diky
veja55
15.05.07,09:46
Halooo vie mi niekto poradiť?
karpis
15.05.07,09:49
Predpokladám, že zamestnancom dávate preddavok na ZSC, preddavok dávate v zahraničnej mene, čiže musíte viesť valutovú pokladňu.
veja55
15.05.07,10:00
Práveže nedávame preddavok, lebo ho nechcú. Jedná sa o vyúčtovanie
karpis
15.05.07,10:11
Podľa ZoCN § 14 ste povinný poskytnúť zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste popri náhrade preukázaných potrebných vedľajších výdavkov vreckové v cudzej mene
Peterka
15.05.07,10:51
Ak platíte zamestnancovi o valuách tak samozrejme potrebujete valutovú pokladňu bez ohľadu či sú len dva pohyby (nákup valút a vyúčtovanie služobnej cesty).Pokaiľ nebude valutová pokladňa a budú ivedené pohyby tak sa jedná o porušenie zákona o účtovníctve a "bezprácny" minimálny výsledok daňovej kontroly a to pokuta za účtovníctvo.