chelle
15.05.07,09:23
Ahojte, chcem sa opytat, ak nebudem mať registračnú pokladňu ale chcem používať PC s fiškálnou tlačiarňou.
1, Čo mám odniesť na DÚ spolu s pokladničnou knihou?
2, Môžem používať free verziu pokladničného softwaru, ktorý je z netu?
vikinka
15.05.07,07:26
S pokladnič.knihou na registrovanie pokladne na DÚ treba priniesť certifikát od pokladne alebo fiškál. modulu.
Katka19
15.05.07,07:52
free verziu možeš používať dočasne ak je ponuknutá od certifikovanej softwarovej spoločnosti,ale po čase ti ta firma musí dať certifikát s ktorým sa potom preukažeš na daňovom úrade,takže musíš si ju po čase zakúpiť ,ale ak ti možem poradiť kupuj si už software ktory bude zodpovedať novým požiadavkam registračných pokladní podľa EÚ
helas
17.07.07,18:41
Dobrý večer, poprosím o radu. Ako je to s fiškálnym modulom. Neviem to majiteľovi vysvetliť /ČR/ čo vlastne potrebuje, softwer na sklad je český, vraj prispôsobený na našu legislatívu, ale z PC vytlačí len príijmový pokladničný doklad, dajú sa vytlačiť aj nejaké účtenky, mali by t
am však byť aj nejaké denné a mesačné uzávierky tržieb. Všade, kde som doteraz účtovala už to bolo zavedené. Dá sa fiškálny modul kúpiť zvlášť a nejako ho napojiť na PC. Vôbec tomu nerozumiem.
lenkak
17.07.07,18:50
Fiškálny modul nahradzuje ERP. Je prepojený s PC, a keď nahodíš do pc predaj hotovosť tak si vytlačíš cez fiškálny modul aj doklad o zaplatení, nahradí úplne ERP. Robvíš denné aj mesačné uzávierky prostredníctvom PC.
lenkak
17.07.07,18:53
Dá sa zakúpiť zvlášť a aj napojiť cez pc.
helas
17.07.07,19:05
Ďakujem, a je to zo zákona povinné, však?
lenkak
17.07.07,19:07
Fiškálny modul používaš namiesto ERP. Ak máš povinnosť použiť ERP, a nemáš ERP, máš ale možnosť prepojenia PC s fiškálnym modulom, tak ten Ti ERP nahradí.
helas
17.07.07,19:09
Ešte raz ďakujem
helas
27.07.07,12:53
Dobrý deň
prosím predávame tovar len registrovaným členom,za hotovosť,
musíme tržby evidovať cez ERP. Presviedčajú ma, že nie, lebo vraj tam nikto nepríde na nákup z ulice.
abasys
18.08.10,16:55
Dobrý deň
prosím predávame tovar len registrovaným členom,za hotovosť,
musíme tržby evidovať cez ERP. Presviedčajú ma, že nie, lebo vraj tam nikto nepríde na nákup z ulice.
Pozri zákon 289/2008.
abasys
18.08.10,16:58
Ahojte, chcem sa opytat, ak nebudem mať registračnú pokladňu ale chcem používať PC s fiškálnou tlačiarňou.
1, Čo mám odniesť na DÚ spolu s pokladničnou knihou?
2, Môžem používať free verziu pokladničného softwaru, ktorý je z netu?
Existujú aj ekonomické programy zdarma, napr. Oberon , ale aj nadstavbové programy k fiškálnym tlačiarňam, ktoré namajú nadväznosť na účtovníctvo, ale sú tiež zdarma.