yoyka
15.05.07,10:51
Súrne potrebujem poradiť:(
Som finančný poradca, spoločnosť mi dala výpoveď s trojmesačnou výpovednou lehotou, mne to však nevyhovuje môžem si podať okamžité rozviazanie pomeru dohodou alebo čím? Ešte som zabudla dodať, že nie som zamestnancom tej spoločnosti, fungujem ako jej sprostredkovateľ, čiže szčo
enave
15.05.07,08:58
Výpoveď je jednostranný právny úkon. Môžeš požiadať o skončenie pracovného pomeru dohodu. Ak bude zamestnávateľ súhlasiť, môžeš skončiť skôr. Ak si dostala výpoveď podľa niektorého z bodov v § 63 ods. 1 písm a) až c) a požiadaš o skončenie pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby zamestnávateľ ti je povinný vyhovieť a patrí ti odstupné.

Po tvojej zmene príspevku o 12.01 je táto odpoveď irelevantná.
blondy
15.05.07,09:07
Keďže si szčo je potrebné riadiť sa zmluvou ktorú ste medzi sebou spísali, a nie zákonníkom práce.
Gabca
15.05.07,09:08
Zalezi ako to mas zakotvene v zmluve, ak je tam len podmienka trojmesacnej vypovednej lehoty, tak ju musis dodrzat, dohoda je mozna, ale musi s tym druha strana suhlasit a musi to byt dohodnute pisomne.
Pozri si zmluvu, ktoru si pri zacati cinnosti podpisala, tam by to malo byt vsetko uvedene, toho sa musis drzat, nakolko si s tym suhlasila pri podpise zmluvy.
yoyka
15.05.07,09:13
v zmluve mám len, že môžem ukončiť sprostredkovanie aj z mojej strany, ale ja chcem vedieť, či môžem ukončiť spoluprácu počas výpovednej lehoty, trebárs po prvom mesiaci alebo musím čakať až tie tri mesiace
Chobot
15.05.07,09:13
Súrne potrebujem poradiť:(
Som finančný poradca, spoločnosť mi dala výpoveď s trojmesačnou výpovednou lehotou, mne to však nevyhovuje môžem si podať okamžité rozviazanie pomeru dohodou alebo čím? Ešte som zabudla dodať, že nie som zamestnancom tej spoločnosti, fungujem ako jej sprostredkovateľ, čiže szčo

:eek: Tak počkaj, vyjasnime si to! Ty si SZČO a nie zamestnanec? Na základe akej zmluvy funguje vaša spolupráca? Ak si SZČO, mali by ste mat uzatvorenú sprostredkovateľskú zmluvu. Potom ty nemáš pracovnú zmluvu a nemôžeš dostať výpoveď v zmysle ZP.

Ak máte inú zmluvu, nie pracovnú, treba s držať ustanovení tej zmluvy. V nej bude okrem iného uvedené, ako je možné zmluvu vypovedať. Ak je tam výpovedná lehota (uvádzam lehota, nie doba, lebo výpovedná doba je podľa ZP pri výpovedi z pracovného pomeru, kým výpovedná lehota je pojem podľa obchodného zákonníka), tak sa tej lehoty treba držať. Inak by to bolo možné dohodou oboch zmluvných strán.

Tak čo si, zamestnanec alebo SZČO? Máš pracovnú zmluvu alebo inú zmluvu?:confused: :confused: :confused:
Gabca
15.05.07,09:16
zmluva je dohoda medzi dvomi stranami, to znamena, ze mozes aj ty dat vypoved im. Na zaklade niecoho predsa museli urcit tie tri mesiace. Ak ti dali neplatnu vypoved, mozes ju odmietnut a trvat na tom, aby bola vypoved dana v zmysle platnej zmluvy.
yoyka
17.05.07,12:41
v zmluve mám, že pri výpovedi zo strany spoločnosti je výpoveď s trojmesačnou výpovednou dobou ja chcem vedieť, či trebárs po prvom alebo druhom mesiaci výpovednej doby to môžem ukončiť alebo musím čakať kým zvyšný čas neuplynie