Zdenka29
15.05.07,12:56
Dobrý deň poraďáci,potrebujem poradiť.
Ak ako živnostníčka mám prevádzku s jedlom a pre zatvorenie tejto prevádzky musím prepustiť svojich zamestnancov, aký majú nárok na odtupné? Sú tam zamestnanci na HPP aj dohodári. Akú majú výpovednú lehotu? ďakujem:confused:
Zoltán Kovács
15.05.07,11:03
Dobrý deň poraďáci,potrebujem poradiť.
Ak ako živnostníčka mám prevádzku s jedlom a pre zatvorenie tejto prevádzky musím prepustiť svojich zamestnancov, aký majú nárok na odtupné? Sú tam zamestnanci na HPP aj dohodári. Akú majú výpovednú lehotu? ďakujem:confused:

Dohodári nemajú nárok na odstupné. Zamestnanci na HPP majú nárok ak dostanú výpoveď podľa § 63 ods. 1. Potom postupuj podľa § 76 Zákonníka práce.
Zdenka29
15.05.07,11:07
Ďakujem smith, ale ešte sa chcem spýtať na ten HPP. Musím im dať výpoveď? Ak by som sa s nimi dohodla o skončení prac. pomeru dohodou k určitému dátumu majú aj potom nárok na nejaké odtupné?
Zoltán Kovács
15.05.07,11:09
Ďakujem smith, ale ešte sa chcem spýtať na ten HPP. Musím im dať výpoveď? Ak by som sa s nimi dohodla o skončení prac. pomeru dohodou k určitému dátumu majú aj potom nárok na nejaké odtupné?
Ak bude rozviazanie pracovného pomeru dohodou v tom prípade nárok na odstupné nevzniká.