Kirk
15.05.07,12:17
Do ktorej odpisovej skupiny patri terminal na platbu platobnou kartou? V KP to nemozem najst.

Dakujem
Braňo
15.05.07,12:25
Stojí viac ako 30.000 SKK bez DPH?
Zoltán Kovács
15.05.07,12:27
Ja som sa stretol s prípadmi, že banka zapožičiava terminál za mesačný poplatok, a preto sme to nezaraďovali do majetku firmy. Keď zmluva o prevádzkovaní posterminálu bola ukončená, tak terminál sa vrátil banke.
Paula
15.05.07,12:41
"Slušnejšie " banky mesačný poplatok ani neúčtujú / nefaktúrujú
Kirk
15.05.07,12:52
Stojí viac ako 30.000 SKK bez DPH?

Stojí viac. Mali sme ho zaradený v 2. skupine, ale nezdá sa mi to.
DušanČ
15.05.07,13:11
Stojí viac. Mali sme ho zaradený v 2. skupine, ale nezdá sa mi to.

Ten, kto u vás terminál zaradil do 2. odpisovej skupiny, vychádzal zrejme z § 26, ods. 2 ZDP, podľa ktorého HM, ktorý nemožno zaradiť do odpisovej skupiny podľa prílohy k ZDP a ktorého doba použiteľnosti nevyplývy z iných predpisov, sa na účely odpisovania zaradí do odpisovej skupiny 2.
Ja osobne by som ho zaradil do odpisovej skupiny 1, kód 30.01.14, čo sú časti , súčasti a príslušenstvo k počítacím strojom.