fileva
15.05.07,21:46
Dobrý večer, prosím o radu ako správne zaúčtovať:
1. Finančnú čiastku poukázanú na účet v rámci akcie KROSu - Dopraj si odmenu?
2. Prišli mi dve faktúry za rovnaký mesiac od T-Comu. Jednu som uhradila a sumu z druhej faktúry/mínusovú) mi T-Com poukázal na účet.
Poraďte mi, prosím, ako to zaúčtovať v JU? Ďakujem..
tinaM
15.05.07,20:13
Dobrý večer, prosím o radu ako správne zaúčtovať:
1. Finančnú čiastku poukázanú na účet v rámci akcie KROSu - Dopraj si odmenu?
2. Prišli mi dve faktúry za rovnaký mesiac od T-Comu. Jednu som uhradila a sumu z druhej faktúry/mínusovú) mi T-Com poukázal na účet.
Poraďte mi, prosím, ako to zaúčtovať v JU? Ďakujem..
1. Fin.čiastku zaslal KROS na váš účet, alebo bola uhradená KROS-u z vášho účtu?

2.Zrejme prišla faktúra za služby, ktorú ste uhradili.
Je to výdaj z účtu v druhovom členení prev. réžia-v prípade ak nie ste platiteľmi DPH. Ak áno tak účtovať aj DPH.

Tá druhá faktúra/mínusová/, teda dobrobis:
zaevidujeme do knihy záväzkov mínusom.
Pri prijatí úhrady dobropisu do prev. réžie mínusom.
fileva
16.05.07,04:32
1. Fin.čiastku zaslal KROS na váš účet, alebo bola uhradená KROS-u z vášho účtu?

2.Zrejme prišla faktúra za služby, ktorú ste uhradili.
Je to výdaj z účtu v druhovom členení prev. réžia-v prípade ak nie ste platiteľmi DPH. Ak áno tak účtovať aj DPH.

Tá druhá faktúra/mínusová/, teda dobrobis:
zaevidujeme do knihy záväzkov mínusom.
Pri prijatí úhrady dobropisu do prev. réžie mínusom.

1. Finančnú čiastku zaslal KROS /po zaplatení faktúry/ na môj účet, ako odmenu pre mňa za to, že som si objednala v určitom časovom termíne niektorý z ním ponúkaných produktov.
2. Tá druhá faktúra /mínusová/ bola za to isté obdobie, ako prvá, uhradená T-Comom na môj účet. Trošku tomu nerozumiem, teda účtovaniu, lebo ja som ju neevidovala v knihe záväzkov, keďže prišla na účet ako bezhotovostný vklad. Môžete mi to "polopate" vysvetliť? Ešte som také niečo neúčtovala.
Ďakujem.
tinaM
16.05.07,05:06
1. Finančnú čiastku zaslal KROS /po zaplatení faktúry/ na môj účet, ako odmenu pre mňa za to, že som si objednala v určitom časovom termíne niektorý z ním ponúkaných produktov.
2. Tá druhá faktúra /mínusová/ bola za to isté obdobie, ako prvá, uhradená T-Comom na môj účet. Trošku tomu nerozumiem, teda účtovaniu, lebo ja som ju neevidovala v knihe záväzkov, keďže prišla na účet ako bezhotovostný vklad. Môžete mi to "polopate" vysvetliť? Ešte som také niečo neúčtovala.
Ďakujem.
Skús pozrieť aj tu:
http://wwww.porada.sk/t44729-dobropis-v-alfe.html?highlight=dobropis+alfe
Katka22
16.05.07,05:11
Dobrý deň
Ak účtujete v Alfe : postup bude následovný pri dobropise následne vrátených peňazí
Treba si zohnať opis dobropisu/faktúry od T-Comu a zaevidovať do záväzkov typ dokladu bude Oprava faktúry D/T zadať sumu znamienko -, napríklad
- 1500 Sk ak ste platca DPH Alfa to zaradí do správnych riadkov do priznania DPH. Účtovanie :
Na bankovom účte máte sumu od T-Comu + 1500
1,Peňažný deník banka výdaj členenie napríklad -pre. réžia cez F7 si vyberiete nahratý záväzok a potvrdíte úhradu záväzku .
Tento postup je pre účtovanie v Alfe .
fileva
16.05.07,10:08
Ďakujem za odpovede. Idem sa s tým dobropisom popasovať.
A tú odmenu od KROSU mám účtovať ako PNZD v druhom členení iný?
tinaM
16.05.07,15:45
Ďakujem za odpovede. Idem sa s tým dobropisom popasovať.
A tú odmenu od KROSU mám účtovať ako PNZD v druhom členení iný?
Dala by som to do príjmu ovpl. ZD-iný, alebo výdaj-prev.réžia mínusom.

Chápem to ako nejaký bonus. Pri zaplatení produktu od KROSU si dala celú čiastku do výdajov OZD a ten bonus Ti vlastne znižuje hodnotu tohto produktu.
dipe
08.08.07,10:49
Ahojte poraďaci, poraďte mi, ako mám zaúčtovať preplatok plynu.
Plynarenská spoločnosť preplatok poslala na účet 221AE/321AE
no teráz mi to vychádza ako navýšenie záväzku. Zistila som, že nemám zaúčtovanú Fa o preplatku. Poraďte čo teraz?
Ďakujem
betka
08.08.07,10:54
Preplatky a nedoplatky plynu predstavujú dobropisy a ťarchopisy.
Preplatok-ťarchopis. Zaevidujete do závazkov a následne úhradu od plynárov.

Z pohľadu DPH-ide o par 53. a ide mi do r. DP-25