JDM
16.05.07,05:00
Firma, ktorá rozváža a rozposiela zásielky objednaného tovaru pre zjednodušenie chodu firmy tankuje na karty CCS. 2x mesačne chodia faktúry za natankované palivo, ale:
na faktúrach je rozpísaná položka za diesel, suma je sumárom PHL za číslo karty, a položka poplatok za použitie karty. DPH je tu rozpočítané len z položky poplatok za použitie karty.

Na celej faktúre je teda palivo vyčíslené bez DPH v dosť vysokých sumách /napr. bez DPH 55132,-- Sk, sume ale je natankované PHL aj DPH/, a základom dane je len položka poplatok za požívanie karty, DPH je len z tohto poplatku vyčíslené.

Ale prílohou k faktúre je sumárny prehľad položiek, teda jednotlivé tankovanie, a tam je krásne rozpísané suma PHL, DPH z PHL, množstvo PHL a dátum.

Pýtam sa teda, ak zaúčtuje podľa faktúry DPH len z poplatku za užívanie plat. kariet, a sumu natankovaného PHL z faktúry zaúčtujem celú na 501 bez DPH/hoci je to suma paliva v skutočnosti aj s DPH/, je to správne, hoci na faktúre to takto je? Ďakujem.
tanmat
16.05.07,03:26
Dobry den,

chcem sa spytat, ci neslo o tankovania v zahranici, akym predmetom cinnosti sa spolocnost zaobera, a pod.
JDM
16.05.07,03:30
je to tankovanie na celom území SR, ide mi o tú DPH. Ďakujem.
JDM
16.05.07,16:06
Firma, ktorá rozváža a rozposiela zásielky objednaného tovaru pre zjednodušenie chodu firmy tankuje na karty CCS. 2x mesačne chodia faktúry za natankované palivo, ale:
na faktúrach je rozpísaná položka za diesel, suma je sumárom PHL za číslo karty, a položka poplatok za použitie karty. DPH je tu rozpočítané len z položky poplatok za použitie karty.

Na celej faktúre je teda palivo vyčíslené bez DPH v dosť vysokých sumách /napr. bez DPH 55132,-- Sk, sume ale je natankované PHL aj DPH/, a základom dane je len položka poplatok za požívanie karty, DPH je len z tohto poplatku vyčíslené.

Ale prílohou k faktúre je sumárny prehľad položiek, teda jednotlivé tankovanie, a tam je krásne rozpísané suma PHL, DPH z PHL, množstvo PHL a dátum.

Pýtam sa teda, ak zaúčtuje podľa faktúry DPH len z poplatku za užívanie plat. kariet, a sumu natankovaného PHL z faktúry zaúčtujem celú na 501 bez DPH/hoci je to suma paliva v skutočnosti aj s DPH/, je to správne, hoci na faktúre to takto je? Ďakujem.

Odpoveď: po kompletnej analýze celého prípadu sa ukázalo, že odpočet DPH je možný, ale z bločkov z reg.pokladne, ktorý vždy obdrží vodič/zamestnanec/po natankovaní, no nikto to neodovzdával, ale vodiči doklady zahadzovali.
uctoeva
16.05.07,16:29
Ako daňový doklad považuj bločky z reg.pokladni, kde je možnosť odpočtu DPH.Nám sa tiež stalo, že niektoré bločky chýbali, vyžiadali sme si kópie chýbajúcich dokladov od Esso Card - dodávateľa, ktoré nám boli slúbené, že nám ich zašlú.
Miminabb
03.09.08,06:33
Prosím Vás pekne,

ja by som oprášila túto tému, keďže som to doteraz nerobila. Potrebovala by som pomoc. Keď nakupujem PHM v Čechách, mám bloček, ten zaúčtujem na 501 so súvsťažným 335 s tým istým kurzom. Keď mi príde FA, tú zaúčtujem ako 335 a 321. A tu je ten problém. Príde s inou sumou a ja neviem čo s tým. Treba to dať ako kurzový rozdiel? Pretože podľa mňa to nie je ako bežný nákup PHM platobnou kartou v Česku.


Prosím, navediete ma...

Veľká vďaka

Miriam