tamara
01.02.05,14:03
Ahojte, potrebujem poradit v tejto veci:
Pri inventure materialu na sklade /účtovnej/ som zistila, ze zostatok materiálu mam v nižšej hodnote, ako je zostatok na úcte 112... je to tým, že pri kazdom zaradeni materiálu na sklad som dala prepocitat predajne ceny a spriemerovat...
tým padom mam zostatok materiálu na inv.kartách v hodnote o 14000.- Sk nižšej ako na účte 112....
Prosím Vám, kam zaúčtujem ten rozdiel? Uvazovala som, ze do nakladov 501/112, len neviem, ci to mozem uznat ako danovy vydavok

Dakujem
Danuska
01.02.05,14:42
uctovne to je dobre, len nechapem ako sa ti podarilo taketo financne manko, byt tebou tak si este raz pozriem zauctovanie spotreby materialu podla vydajok, pretoze ak tvoj sfw pracuje na principe fi-fo tak vsetky vydajky maju po prepocte inu hodnotu ako ked si ich uctovala, ak je to tak, tak k tomu douctovaniu doloz znovo vytlacene vydajky kde poznacis povodnu hodnotu materialu, ten rozdiel budes mat zdokladovany
lenkak
01.02.05,20:42
Tamara, v tomto prípade účtovanie: 501/112. O spriemerovaní som už písala pri inej otázke, tuším, že ty si sa tam pýtala ohľadom skladu v MRP, tam so to viac popísala. Lenka
tamara
02.02.05,07:37
Lenkak a bude to danovy vydavok? aby som neurobila nejaku blbost....
lenkak
02.02.05,16:25
Môžeš to uznať ako daňový vydavok (= úbytok materiálu). Lenka