rommy
16.05.07,09:15
Ahoj poraďáci, veľmi by som vás chcela poprosiť o radu. Neviem či ste sa s tým niekto stretli, ale každá rada mi pomôže. Firma v ktorej pracujem má autoservis a otvorila bar. Každému kto si dá auto do servisu sa rozhodla dať poukážku na kávu v tomto bare zdarma. Viete mi povedať ako tieto poukážky účtovať? Káva, mlieko, cukor, všetko ide na sklad s odpočtom DPH, tak si myslím, že by som ju mala aj nejako odviesť, alebo je takýto nákup kávy reprezentačné? som trošku z toho vykolajená...
betka
16.05.07,07:35
Skúste pozrieť tu: Janka to pekne porozoberala:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=51675&highlight=pouk%E1%BEky
rommy
16.05.07,16:09
Ďakujem za ochotu ale asi som to aj tak nepochopila:) ... My tie poukážky budeme dávať zdarma, nebudeme ich kupovať, len si ich jednoducho vytlačíme a keď príde zákazník do servisu, dostane jednu takúto poukážku a v našom bare dostane kávičku zdarma. Cez ERP by sa to podľa mňa nemalo prehnať lebo by jej tam potom peniažky za tú kávu,cukor,mlieko chýbali. Vôbec neviem čo s tým..
rommy
17.05.07,07:11
:( Prosím o pomoc :(
misolga
17.05.07,07:30
Ja by som to do tej registračky dala.Napríklad káva+cukor+mlieko suma 25 Sk a zároveň by som nablokovala zľava -25 Sk.Takto máš to aj zaúčtované a aj výsledná suma ti bude sedieť.Zároveň by som tie poukážky pripla k dennej uzávierke a suma týchto poukážok by ti mala sedieť s poskytnutými zľavami cez RP za celý deň.
rommy
17.05.07,15:54
Ďakujem za odpoveď ale kebyže to urobím takto, tak by som potom z tej kávy neodviedla daň, nebol by s tým problém?
bepo
17.05.07,19:00
Tak daj z 25 Sk kávy zľavu 24 Sk.
rommy
18.05.07,16:53
Tak daj z 25 Sk kávy zľavu 24 Sk.

Naozaj to môžem urobiť takto? A môžem si aj tak odpočítať dan z nakúpenej kávy, mlieka a cukríčka aj keď ju potom neodvediem? Prepáčte že sa stále vypytujem ale nechcem nič pokaziť... :o
bepo
19.05.07,07:56
Prečo by si neodviedla? Odvedieš z 1 Sk.
Anja111
19.05.07,09:24
Naozaj to môžem urobiť takto? A môžem si aj tak odpočítať dan z nakúpenej kávy, mlieka a cukríčka aj keď ju potom neodvediem? Prepáčte že sa stále vypytujem ale nechcem nič pokaziť... :o

Uprav si to v Internej smernici. Napr.: Poskytnutie kávy za 1,-- Sk, pri splnení uvedených podmienok. Ako dôvod, uveď podporu podnikateľskej činnosti. Potom si môžeš odpočítať DPH z nákupov kávy, mlieka a cukru.
misolga
21.05.07,06:24
Pri nákupe kávy, cukor, mlieko si odpočítaš daň z nakúpeného tovaru na vstupe.
Pri predaji budeš mať v reg.pokladni :
-káva 25 Sk z toho: : 21 Sk, DPH 19% 4 Sk
- zľava :- 24 Sk z toho :-20 Sk, dph 19% -3 Sk

V rámci akcie vo vašej predajni poskytujete zľavu na základe predloženia kupónov - okrem toho veľa obchodov poskytuje zľavy na svôj tovar , takže tento postup nie je neobvyklý, len treba si určiť správny postup zaúčtovania .