eviketa
16.05.07,10:59
nemáte niekto skúsenosť s elek.rúrami s výsuvom - vozík alebo teleskop ?
andreaS
16.05.07,09:58
ja mam zhruba polroka ruru gorenje B50PP a ta ma teleskopicke listy. Ono v podstate su tam 3 teleskopicke a 2 "stale".

Prechadzala som na nu asi zo "storocnej" plynovej.

Ten vysuv ide uplne lahko, aj spajlov to viem vytiahnut, nemusim nic pridrziavat ono to drzi same a mam volne ruky.

Znami maju suflik a to by som veru nechcela. Plechy su upevnene z vnutornej strany toho, co otvarate a na viacerych urovniach sa tam asi piect neda. Da sa na tom fajn popalit - ich dospely syn vyberal plech s hranolkami a ako sa opalil, tak plech pustil a vsetko bolo v rure... no neplecha na svete... ale niekomu to takto vyhovuje.
ormika
16.05.07,10:19
Ja mám rúru ARDO s dvoma teleskopicky výsuvnými lištami a je to úplne super! Naozaj to ide vysunúť lahúčko, špajdlou, alebo len tak vidličkou, alebo hocičím. Dá sa v nej piecť na dvoch plechoch naraz a aj dve rôzne jedlá, ktoré medzi sebou nechytia pachy. Rúra obsahuje sondu, ktorá sa pichne do mäsa a keď je mäso upečené, tak asi vydáva zvuk, ale to som ešte neskúšala. Neskúšala som ani gril, vraj je rúra od toho veľmi znečistená. Pri pečení sa dvierka rúry chladia a majú dvojité alebo trojité sklo, takže vôbec nepália, len sú teplé. Rúra je digitálna, obsahuje aj detskú poistku, aby dieťa nepozapínalo gombíčky a tak rúru uviedlo do stavu činnosti.
eviketa
16.05.07,10:47
dik za odpovede, prave tieto skusenosti som potrebovala vedieť. V predajni sa mi ten vozík páčil, ale veru ma vtedy tá spomínana možnosť nenapadla, ale asi to bude tak a popálencov by sa našlo aj v mojej domácnosti.
eviketa
17.05.07,06:46
Ešte ma zaujíma, či nemá niekto skúsenosť s 3D horúcim vzduchom a ventilátorom. Teda kruhové teleso, alebo ventilátor ?
Gabi03
17.05.07,06:47
Ja používam ventilátor, keď chcem niečo rýchle dopiecť (kura, zemiaky,...). Ale segra ho dosť často používa pri pečení, tuším najmä pri snehových pusinkách.
andreaS
17.05.07,07:00
ventilator pouzivam ked chcem zohriat jedlo v rure, je to rychlejsie.

Po pravde ani netusim co vsetko sa da robit na tej mojej rure. Ma neurekom programov a tiez mam tu sondu. Zatial co som citala pokec k tej sonde, tak je tam odporucena teplota v mase pre konkretny druh masa a podla toho zistime, ci je maso hotove. Ak treba, tak to sem prilepim :)

A myslela som aj dopredu na deti (zatial nemam) a mam psika, tak preto som vybrala s trojitym sklom na dvierkach. V strede je to take teple na dotyk a okolo az studene.
eviketa
17.05.07,07:21
ja som myslela či neviete aký je rozdiel medzi rurou s kruhovým telesom a ventilátorom. niekde sa uvádza to, niekde ono a ja neviem čo je lepšie.
Gabi03
17.05.07,07:26
Je to iba moja domienka, teda ničím nepodložená, ale rôzny výrobcovia si tie isté funkcie na rovnakých typoch spotrebičov nazývajú rôzne. Aby sa odlíšili od konkurencie, znie to exoticky, majú to nariadené od hlavného výrobcu...
Najlepšie je spýtať sa predajcu a vysvetliť si čo čo znamená.
eviketa
17.05.07,07:52
No Gabi máš pravdu, len niekedy su skusenosti iné ako poradí predajca. ako to bolo v prípade teleskopu a vozíka. predajca by mi iste nepovedal, že z vozíka sa zle plech vybera a opáli ma. Ale ja som inak myslela na to čo ty.
andreaS
17.05.07,08:37
eviketa: netusim, ci sa takto upevnuju plechy aj v inych vozikovych rurach. skus sa opytat predajcu, nech ti to ukaze a ze ako mozes piect na dvoch sucasne a tak...

ked som vyberala ruru, tak mna zaujala aj moznost otvarat si ruru ako napr. chladnicku - tak do boku... ale ked som si tu situaciu predstavila, ze ruru mam umiestnenu dole a idem odtial nieco vybrat.. no neviem.. tiez by som sa asi opalila..

inak ja som pozerala aj podla znacky, podla prislusenstva, funkcii, sklo na dvierkach, sposob cistenia a na zaver cena. Napr. co sa mi paci na tej mojej rure je, ze mam zatlacacie gombiky - ked sa pece, su vystrcene, ked sa dopecie tak ich zamacknem do roviny, su aj podsvietene.

Pri vyberani mi dost pomohla aj stranka www.elektroexpert.sk (http://www.elektroexpert.sk) kde som si dala vyber preferovanych rur a mi ich porovnalo, alebo som dala vyhladat rury, kt. vyhovuju parametrom, ake si zvolim.
eviketa
17.05.07,08:52
Andrejka presne s týmto sa hrajkám a porovnávam, dík
Bergi
22.06.07,11:53
pre andreaS vazne rozmyslam o kupe Gorenje B50PP. ake mate s nou skusenosti? dakujem
andreaS
23.06.07,16:39
Bergi: ja by som ju len odporucala, jedina jej vada je snad len to, ze si jedlo nenachysta sama :) zatial sme vsetko neodskusali. Najviac robim s funkciou vrch-spodok, uz som skusala grilovat (infra s ventilatorom) na mriezke a pod to hlboky plech s vodou, aby sa rura nezaspinila a skusali sme uz aj program na umyvanie. Na teleskopicke listy nedam dopustit, skvela vec. A ma aj bohate prislusenstvo - rost, dva plytke plechy, jeden hlboky a teplotnu sondu do masa peceneho vcelku. Sklo dvierok je trojite a ked sa pecie, tak je iba v strede take teplejsie. Takze zvedave dieta sa urcite nepopali. Mne sa na tej rure pacia aj zatlacacie gombiky. Ked sa dovari, tak sa jednoducho zasunu dovnutra a nevycnievaju, su aj podsvietene.