betyna8
16.05.07,10:59
Ahojte,nevedela som do ktorej porady to priradit,tak pisem tu.
Poradte mi prosim ako zacat s vymahanim pohladavky od obchodneho partnera,ktory nereaguje na upomienky ani telefonicke výzvy.
dik
josh
16.05.07,09:32
podanie navrhu na vydanie platobneho rozkazu na prislusnom sude.
tana007
16.05.07,09:40
Ahoj, podaj si na prislušný ókresný súd návrh na platobný rozkaz (príslušný je podľa sídla odporcu - čiže sídla dlhujúcej spoločnosti), s návrhom pošli aj výzvy, ktorými si vyzývala odporcu na zaplatenie pohľadávky a dôkaz, že dotyčná spoločnosť má u teba pohľadávku (nezaplatene faktúry, alebo zmluvu o pôžičke......neviem na základe čoho ti dlhuje). Počkaj si na vydanie platobného rozkazu a keď tento bude právoplatný a vykonateľný, tak až potom môžeš podať návrh na vykonanie exekúcie.
Zita5
16.05.07,09:41
Ahojte,nevedela som do ktorej porady to priradit,tak pisem tu.
Poradte mi prosim ako zacat s vymahanim pohladavky od obchodneho partnera,ktory nereaguje na upomienky ani telefonicke výzvy.
dik


Je potrebné zvážiť , či suma , ktorú Vám dlhuje odberateľ Vám stojí za to .....

Napríklad skrátene : ja som dala vymáhať pohľadávku pred rokom vo výške 100 000 Sk. Zadala som to cez právnika , on to postúpil na súd ........súd vydal rozsudok , na ktorý odberateľ nereagoval ......zasa to šlo exekútorovi ......už rok je s tým tichúčko povinný nemá peniaze , majetok poprepisoval na rodinu on je každou chvílou na psychiatrii....a ja som zistila , že si môžem pomaličky pripravovať peniaze pre právnika a zaplatiť exekútorovi jeho výdavky .....a to už som platila právničke na súdne poplatky 6 000 Sk ....
bea
16.05.07,09:48
Ja by som v každom prípade dala na súd návrh na platobný rozkaz. Súčasne pošli kópiu aj dlžníkovi. Možno sa zľakne a zaplatí. A keď nie, tak ak súd vydá platobný rozkaz, tak uvidíš, či zaplatí. Potom zváž, či sa Ti prípadne oplatí zainteresovať exekútora, lebo ak nevymôže nič, tak ozaj musíš všetko platiť Ty.
tana007
16.05.07,09:55
Zita, tvoj právnik by mal vedieť, že ak dlžník dá poprepisovať svoj majetok na iných za účelom ukrátiť svojho veriteľa (čiže teba), tak ty máš nárok sa domáhať, aby súd určil, že dlžníkové právne úkony ukracujú tvoje uspokojenie a aby boli voči tebe právne neúčinné. Odporovať sa dá právnemu úkonu, ktorý dlžník urobil v posledných 3 rokoch, je to v Občianskom zákonníku §42a. Vem, všetko sú to veľmi zdĺhavé procesy, ale myslím si že sa oplatí počkať, ak je pravda na tvojej strane tak prečo si za ňu nebojovať.
Zita5
16.05.07,10:02
Zita, tvoj právnik by mal vedieť, že ak dlžník dá poprepisovať svoj majetok na iných za účelom ukrátiť svojho veriteľa (čiže teba), tak ty máš nárok sa domáhať, aby súd určil, že dlžníkové právne úkony ukracujú tvoje uspokojenie a aby boli voči tebe právne neúčinné. Odporovať sa dá právnemu úkonu, ktorý dlžník urobil v posledných 3 rokoch, je to v Občianskom zákonníku §42a. Vem, všetko sú to veľmi zdĺhavé procesy, ale myslím si že sa oplatí počkať, ak je pravda na tvojej strane tak prečo si za ňu nebojovať.


Je to všetko rozpracované , ale takých čo im dlhuje a vymáhame cez exekútora je nás viac ....
olmoj
12.06.07,10:41
Podali sme na súd návrh na platobný rozkaz. Tento návrh sme zaslali aj dlznikovi, ten sa zlakol a zaplatil 1/2 dlžnej sumy s prislubom doplatenia do určiteho terminu zvyšnej čiastky. Mam teraz platiť súdu na výzvu poplatok a čo ak nezaplatím?, a dlžnik čiastku neuhradí môžem znova podať návrh na platobný rozkaz na súd.
ďakujem za spoluprácu
tana007
19.06.07,09:11
Ahoj, nemusíš znova podávať návrh na platobný rozkaz, ale návrhzober v tejto časti (v ktorej je zaplatený) späť.
tana007
19.06.07,09:12
Je to vlastne čiastočné späťvzatie návrhu
olmoj
19.06.07,12:14
Mám to písomne teda oznámiť súdu.
colex3
27.06.07,07:03
Oznámiť to môžete aj na Arcidiecézu, podajte žalobu na príslušný súd na neplatiča s návrhom na vydanie platobného rozkazu, pokiaľ platobný rozkaz do 15 dní od prevzatia nevyplatí, obratom požiadajte súd o vydanie exekučného titulu a začne sa exekúcia neplatiča, dôležité sú Vaše relevantné podklady, že skutočne je Vám džný.
Počítajte s prvotnými finančnými nákladmi na začatie súdneho a exekučného konania, ktoré sa Vám vrátia pokiaľ preukážete dlžobu.
betyna8
02.04.08,11:41
Po dlhej dobe sa vraciam k mojej teme. Vec sme postupili exekutorovi, pre vyse pol rokom vystavil prikaz na vykonanie exekucie prikazanim pohladavky z uctu v banke povinneho.Od tej doby sa zatial neohlasil ako to pokracuje. Je nejaka stanovena lehota k dalsiemu postupu alebo nam neostava nic ine iba cakat,kym sa podari ziskat nieco z uctu povinneho, co predpokladam,nebude nikdy?
Dakujem za odpoved
ajka100
29.09.08,18:44
Požiadaj exekútora o správu o stave konania. Mal by ti odpovedať ako postupoval, čo zistil a čo navrhuje ďalej.
mardom8
19.08.12,10:05
Alebo mozes osobne navstivit Exekutorsky urad a poziadat o nahliadnutie do exekucneho spisu.
willma
19.08.12,15:56
tema stara 4 roky, uz to maju urcite vyriesene