duficek
16.05.07,12:51
na PC1 aj PC2 spracuvam jednu agendu, na PC1 sa pracuje so vsetkymi dokladmi (pokladna, banka, faktury, zavazky atd, okrem skladu), na PC2 sa pracuje iba so skladom, vytvaraju sa iba prijemky na sklad. (PC1 a PC2 nie su zapojene v sieti)

ja potrebujem exportovat prijemky z PC2 a importovat ich do PC1, aby som ich v agende mohol dalej spracovat, teda aby sa mi importom prijemok navysil aj stav zasob.

je toto vobec mozne? cakal som, ze ked je v programe modul export/import, bude to jednoduche, ale opak je pravda.
XML export/import skladovych dokladov 1:1 absolutne nefunguje, vo vysledom protokole su pri kazdom doklade hlasene chyby a teda nic sa neimportuje :(
rovnako export databazy do DBF a nasledny import nefunguje...

jedine co sa mi zatial funguje, je "natvrdo" skopirovat a prepisat databazove subory agendy programu, teda subory *.DAT DIA a DIX, co sa mi teda zda ako neprijatelne riesenie...

ne technickej podpore mi ponukli riesenie cez pobockove spracovanie dat, co stoji ale raz tolko ako samotny program :(

budem vdacny za kazdu radu..
Ľuba
16.05.07,14:07
Máš to JÚ alebo PÚ ? Sklad A alebo B ?
duficek
16.05.07,15:14
JU sklad B
Atreides
16.05.07,18:11
XML export/import funguje, avsak je potrebne ho vediet pouzivat ;-). Ako priklad moze posluzit napr. Vystavena faktura. Ak fakturu najprv vyexportujes a neskor ju zmazes, tak po nacitani XML subor do programu ju v systeme uvidis v povodnom tvare.

Ak exportujes skladovy doklad, ten si so sebou taha vsetky dolezite informacie ako je KOD skladu, klucovy atribut sparovania kmenovej karty (ciarovy kod, PLU, katalogove cislo...), adresu a pod. Ak niektore parametre nie su obsiahnute v oboch agendach, import sa nepodari.

Blizsie info ti urcite daju na technickej podpore.

XML export/import vsak nikdy plnohodnotne nenahradi pobockove spracovanie dat!
duficek
16.05.07,18:38
a ako to treba pouzivat? :)
no, fakturu sa mi importovat podarilo, az som sa divil. - ale s fakturami nepotrebujem robit nic...
bohuzial skladove doklady nejdu ani za nic. agendy su rovnake na 100%, agenda na PC2 je vytvorena zo zalohy z PC1.
ked dam za program 10 litrov, tak nedam dalsich 20 za pobockove spracovanie dat !!! ked potrebujem "len" taku prkotinu...
Ľuba
17.05.07,08:21
JU sklad B
Škoda, myslela som, že Ti poradím raz za mesiac zaúčtovať príjem a výdajov podľa mesačných obratov.

Čo sa týka pobočkového spracovania údajov, podľa mojich informácií je to určite menej, ako píšeš. Neviem, či tie XML prenosy sú kompletne funkčné vo všetkých verziách - v minulosti to tak nebolo. Akú používaš verziu ?
duficek
17.05.07,08:50
mam money s3 business + dalsiu licenciu. pobockove spracovanie stoji momenatlne 12 000, money stalo 8990 :(

z webu :
Pokročilé možnosti výmeny dát: XML
Zoznámte sa s Money S3 - Import a export dát

Medzi najperspektívnejšie formáty pre výmenu dát patrí XML. Money S3 v súčastnosti podporuje nielen export ale aj import dát v tomto formáte. Vďaka tomu má ekonomický systém široké možnosti komunikácie s ďaľšími aplikáciami - už teraz sú k dispozícii riešenia pre výmenu dát s pokladničnými systémami, aplikáciami tretích strán a dokonca aj mosty typu XML-EDI, ktoré vám otvárajú cestu pre komunikáciu s obchodnými reťazcami. Okrem vopred pripravených riešení máte priestor po zakúpení modulu XML vytvárať aj svoje vlastné. Vďaka tomu že komunikačný formát je otvorený a zdokumentovaný, môžu už teraz prúdiť oboma smermi medzi vašou vlastnou aplikáciou a Money S3 údaje typu adresa, kmeňová karta, skladová zásoba, faktúra, zákazka, objednávka, ponuka, dopyt, príjemka, výdajka, dodací list, predajka, bankový a pokladničný doklad a ďaľšie.
ale preco mi to nefunguje medzi aplikaciou Money S3 a Money S3...:(


momentalne to riesim dvoma agendami na PC1. prva agenda je hlavna, druha je agenda zo skladu. na sklade si vzdy spravim zalohu, tu prenesiem na PC1, v agende skladu potom obnovim zo zalohy, pozriem ake su obraty na prijemkach a udaje nahodim do hlavnej agendy sumarne, aby mi nesiel sklad do minusu...
ale rad by som to mal vsetko v jednej agende, nech vidim kolko je coho aktualne na sklade...
Ľuba
17.05.07,09:10
...
Medzi najperspektívnejšie formáty pre výmenu dát patrí XML. Money S3 v súčastnosti podporuje nielen export ale aj import dát v tomto formáte. Vďaka tomu má ekonomický systém široké možnosti komunikácie s ďaľšími aplikáciami - už teraz sú k dispozícii riešenia pre výmenu dát s pokladničnými systémami, aplikáciami tretích strán a dokonca aj mosty typu XML-EDI, ktoré vám otvárajú cestu pre komunikáciu s obchodnými reťazcami. Okrem vopred pripravených riešení máte priestor po zakúpení modulu XML vytvárať aj svoje vlastné. Vďaka tomu že komunikačný formát je otvorený a zdokumentovaný, môžu už teraz prúdiť oboma smermi medzi vašou vlastnou aplikáciou a Money S3 údaje typu adresa, kmeňová karta, skladová zásoba, faktúra, zákazka, objednávka, ponuka, dopyt, príjemka, výdajka, dodací list, predajka, bankový a pokladničný doklad a ďaľšie.
ale preco mi to nefunguje medzi aplikaciou Money S3 a Money S3...:(

...

pravdepodobne nemáš zakúpený modul XML... Money S3 business ho automaticky neobsahuje.
duficek
17.05.07,09:36
ten modul zakupeny nemam, ale mam tam tie "vopred pripravene riesenia", kde je aj export/import skladovych dokladov 1:1.

asi budem kontaktovat technicku podporu, ci mi ten modul za 5000 umozni i/e prijemiek :) nerad by som za to vyhodil prachy a bol tam kde som :(
Ľuba
17.05.07,10:09
Ja to večer skúsim na mojom PC, a ak sa mi to podarí dám vedieť.