MS77
16.05.07,15:07
Ahojte,
zamestnanec v priebehu roka u nas pracoval na HPP (závislá činnosť) od januara do novembra a v decembri na DOVP. Požiadal ma o vystavenie potvrdenia o prijme na RZZP. Do týchto príjmov mu zaratávam aj príjmy z DOVP za december? Alebo mu doklad vystavujem len z hlavného pracovného pomeru za obdobie január až november?
fialka m
16.05.07,15:03
Ja by som mu vystavila doklad o vyske prijmu za odbobie, co bol zamestnanec na pracovny pomer a za obdobie, co pracoval na dohodu, by som mu vytlacila mzdovy list.
veronikasad
16.05.07,15:14
Nie je predpísaná žiadna forma preukazovania príjmu na dohodu - je na zamestnávateľovi aký doklad vystaví. Tento sa ani neprikladá k RZ ZP. P.Mihál na školení hovoril, že keď nie je iný doklad, stačia aj výplatné pásky
MS77
16.05.07,18:51
NIečo som sa tu ešte dočítala, že pokial pracoval na DOVP a súčasne mal HPP, tak na RZZP sa nezapočítava prijem z DOVP. Viem ze tento zamestnanec v decembri pracoval na HPP u iného zamestnávatela, tak potom by sa mu nemali do prijmov pri RZZP zapocitavat prijmy z DOVP. Je to tak? Tak potom by sa nic nestalo, keby som potvrdenie o prijme z DOVP na ucely RZZP nevystavila. Som z toho nejak domotaná. Aby z toho nemal zamestnanec niake neprijemnosti.
Jozef Mihál
16.05.07,19:06
Oceňujem vašu starosť o toho zamestnanca. Ale tá dohoda sa naozaj v RZZP neberie do úvahy.
MS77
17.05.07,07:10
Dakujem za cenne rady