Andrea.S.
16.05.07,16:49
Vie mi niekto prosím Vás poradiť v tlačive žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania ZP (tlačivo tlačené z Olympu) aký je rozdie medzi
a)1. strana žiadosť o vystavenie dokladu o výške príjmu a preddavkoch za rok 2006(predpokladám v prípade ak si zúčtovanie robí sám zamestnanec, teda mu ho nerobí zamestnávateľ
a
2) 2 strana kde sa uvádza to isté ako v bode2. To je len pre prípad, že by si pre seba tiež chcel nechať uvedený doklad?


ďakujem
veronikasad
16.05.07,14:55
Myslím si, že ten druhý bod je v prípade, že zamestnanec žiada zamestnávateľa o vykonanie RZ. OLYMP má predvyplnené tlačivá, vytlačíš ho a dáš podpísať zamestncovi. Pozor na dátum, mal tak urobiť do 15.5.07
Andrea.S.
16.05.07,15:00
jasne ďakujem tomu rozumiem iba neviem aký je rozdiel medzi tými 2 bodmi keďže je to ten istý text, tak to chápem tak, že na 1. strane je to myslené v prípade ak zúčtovanie robí sám a na druhej strane, kde je ten istý text je to myslené ako iba potvrdenie pre zamestnanca ktoré si necháva u seba, i napriek tomu, že mu zúčtovanie robí zamestnávateľ
veronikasad
16.05.07,15:05
V druhom prípade je dôležitý podpis zamestnca, že o to RZ ZP žiada. Neviem prečo to dali na jedno tlačivo
endrju
16.05.07,16:31
Tlačivo v Olympe som nevidel - ten program nepoužívam. Ale s tvorcami softvéru Olymp občas komunikujem a tak si myslím, že v tomto prípade je príčinou "skvelé stvárnenie" vzorových tlačív vo vyhláške MZ SR.
Skúste porovnať tlačivo z Olympu s tlačivom uverejneným vo vyhláške 177/2007 (príloha číslo 15) a možno získate odpoveď na otázku. ;)
veronikasad
27.05.07,14:46
Ahojte,

vyplnila som tlačivo RZZP typ Bzo stránky KROS-u. Pri tlači mi zostali po pravej strane listov nejaké značky, ktoré neviem vymazať.
Poradí mi niekto prosím.

--------
Veronika