Vikt
16.05.07,17:01
Dala som opravit svoj MT v zarucnej dobe - prepadla sa mi klavesnica. Vymenili mi klavesnicu a zaroven mi vymazali vsetky udaje z mojho telefonu /telef.cisla, SMS,fotky,pripomienky.../bez akehokolvek upozornenia, aby som si zalohovala data alebo moze sa stat ze vam "prepalime" softwar tak vam ich zalohujeme. Dokonca mi tvrdia ze takto postupuju pri kazdej oprave a vraj uz som mala stary softwar /ani nie 2 rocny!!!!!/ Ale ja som o ziadnu takuto sluzbu navyse neziadala.

Standartny postup? To bezne napr. idete do servisu vymenit si koleso a oni vam prestriekaju auto, nie? Alebo este lepsie idete si ku krajcirke skratit nohavice lebo nemate vysku modelky a krajcirka vam z toho urobi kratke nohavice lebo ona to tak robi.

Pytam sa - ako bezny clovek laik ma vediet ze si ma zalohovat data, ked si da v servise vymenit klavesnicu? Ved nato su tu "odbornici" kt. vam radi a ochotne poradia.
Ludkovia som napalena, lebo prisla som o zahranicne tel.c. ku kt. sa ja uz nikdy nedostanem a tym padom som prisla o robotu.
Dajte nejaky navrh co mam robit alebo aspon par ukludnujucich prispevkov potrebujem.
wagner
16.05.07,17:34
Návrh čo máš robiť Ti nedám, ale ja som mala problémy s mobilom po jednom mesiaci. Spadal mi softvér a kázali mi doniesť záručný list, že mi nahrajú nový na počkanie. Zároveň ma upozornili, aby som si údaje z neho stiahla, lebo pôvodné sa vymažú.Keď som doniesla mobil do opravy, technik sa pozrel či je všetko vymazané a upozornil ma že tam ešte niečo mám a že o to prídem. Oni to robiť nemusia? asi nie, ale ja som natrafila na rozumných ľudí čo ma na to upozornili. Inak mňa to automaticky napadlo aj tak, lebo akonáhle sa zasahuje do telefónu, tak sa údaje stratia. Oni to berú tak, že sú to Tvoje údaje a sama si povinná si ich chrániť. A žiaľ majú pravdu. Veď nie je problém stiahnúť si tel.čísla na kartu. Horšie je to so správami a inými údajmi. Tie si môžeš stiahnuť do počítača buď cez kábel podľa typu mobilu alebo bluetooth - a potom si ich môžeš stiahnuť z počítača do mobilu naspäť, resp. pozrieť v počítači. Povieš si že nie každý je taký múdry, ale má to výhodu, že ja som technický typ a takéto veci ma zaujímajú. Tiež si sa mohla spýtať čo s údajmi v telefóne, či sa nestratia. Určite by Ťa boli informovali.
olinka6226
16.05.07,18:14
wagner, dovolim sa zastat vikt. davala menit klavesnicu co je vlastne bezne dostupny doplnok ako kryt... tiez ked si menim kryt telefonu tak si nezalohujem data a ani by mi nenapadlo, ze ak vymenou klavesnice poverim firmu ktora sa zaobera opravou mt, ze mi premazu software. Tiez ked si objednam nejaku sluzbu, ocakavam len tu sluzbu a nie este kopec dalsich nevyziadanych.

radu bohuzial nemam.
misomiso
16.05.07,18:36
Dala som opravit svoj MT v zarucnej dobe - prepadla sa mi klavesnica. Vymenili mi klavesnicu a zaroven mi vymazali vsetky udaje z mojho telefonu /telef.cisla, SMS,fotky,pripomienky.../bez akehokolvek upozornenia, aby som si zalohovala data alebo moze sa stat ze vam "prepalime" softwar tak vam ich zalohujeme. Dokonca mi tvrdia ze takto postupuju pri kazdej oprave a vraj uz som mala stary softwar /ani nie 2 rocny!!!!!/ Ale ja som o ziadnu takuto sluzbu navyse neziadala.

Standartny postup? To bezne napr. idete do servisu vymenit si koleso a oni vam prestriekaju auto, nie? Alebo este lepsie idete si ku krajcirke skratit nohavice lebo nemate vysku modelky a krajcirka vam z toho urobi kratke nohavice lebo ona to tak robi.

Pytam sa - ako bezny clovek laik ma vediet ze si ma zalohovat data, ked si da v servise vymenit klavesnicu? Ved nato su tu "odbornici" kt. vam radi a ochotne poradia.
Ludkovia som napalena, lebo prisla som o zahranicne tel.c. ku kt. sa ja uz nikdy nedostanem a tym padom som prisla o robotu.
Dajte nejaky navrh co mam robit alebo aspon par ukludnujucich prispevkov potrebujem.

Ak si na tie zahr. cisla niekedy uz volala, daj si vytlacit pordobnu fakturu od operatora a pri trocha stastia ich tam najdes.