MOLLY
16.05.07,16:54
Ahojte poraďáci...

ide ma roztrhnúť od jedu, práve sa mi stala dosť nepríjemná situácia - zistila som si chybu v DP. Dokedy sa dá podať opravné? Ak som to neprešvyhla.Zabudla som tam dať jednu faktúru - teraz nám vychádza platiť daň 2890Sk. Prosiím poraďte mi čo Ďalej.Asi sa zbláznim.Vôbec neviem ako sa mi to moho stať!!!!!!!!!
ĎAKUJEM
Tweety
16.05.07,16:56
Na opravné je už neskoro, je po termíne riadneho DP, ale podáš dodatočné DP. Tam termín nie je, jednoducho podáš vtedy, kedy si zistila, že ho musíš podať.
MOLLY
16.05.07,16:57
TWEETY , a bude z toho dajaký pruser?
evina
16.05.07,16:57
Ahojte poraďáci...

ide ma roztrhnúť od jedu, práve sa mi stala dosť nepríjemná situácia - zistila som si chybu v DP. Dokedy sa dá podať opravné? Ak som to neprešvyhla.Zabudla som tam dať jednu faktúru - teraz nám vychádza platiť daň 2890Sk. Prosiím poraďte mi čo Ďalej.Asi sa zbláznim.Vôbec neviem ako sa mi to moho stať!!!!!!!!!
ĎAKUJEM

Nie je to nič na zbláznenie. Podáš dodatočné DP. To sa podáva do mesiaca, kedy si prišla na chybu.

§39 zákona o správe daní a poplatkov:
2/ Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená, je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná
Tweety
16.05.07,16:57
No asi hej, z toho rozdielu.
uctoeva
16.05.07,16:59
Ak budeš mať vyššiu daňovú povinnosť, tak bude tam nejaká pokuta.Ale vždy menšia ako keby to daniari našli
MOLLY
16.05.07,17:00
z toho rozdielu - tam vychádza platiť daň - zaplatím ju a hotovo- len dúfam, že sa mi do toho daňováci neobuju, a nebudem mať nejakú hlbkovú kontrolu.ja sa hlavne bojím toho a potom aby nám nevyrúbili nejakú vysokú pokutu...
Tweety
16.05.07,17:01
Nepanikár, podaj DDP, zaplať daň a pokutu zatiaľ nerieš.
evina
16.05.07,17:02
z toho rozdielu - tam vychádza platiť daň - zaplatím ju a hotovo- len dúfam, že sa mi do toho daňováci neobuju, a nebudem mať nejakú hlbkovú kontrolu.ja sa hlavne bojím toho a potom aby nám nevyrúbili nejakú vysokú pokutu...

Ak je tá suma celková daň, t.j 2890, rozdiel určite ešte menší, tak ani nebude pokuta....Táto suma daňovákov na hĺbkovú kontrolu určite nerozruší:)
MOLLY
16.05.07,17:06
OK, ukľudnili ste ma....Hneď v piatok pôjdem na DU pre tlačiva a podám DDP, zaplatím daň a budem čakať či mi vyrubia alebo nevyrubia pokutu.Všetkým Vám ďakujem.Krásny večer.
evina
16.05.07,17:11
OK, ukľudnili ste ma....Hneď v piatok pôjdem na DU pre tlačiva a podám DDP, zaplatím daň a budem čakať či mi vyrubia alebo nevyrubia pokutu.Všetkým Vám ďakujem.Krásny večer.

Vypočítaj si ju hneď na kalkulačke www.drsr.sk. alebo napíš sumu a povieme Ti hneď:)
Ajka13
24.05.07,05:20
Práve robím DDP pre známu, ktorá si v DP vypočítala nedoplatok 386 Sk a takto to podala, ale v skutočnosti má preplatok 2274 Sk. Zákon však hovorí o tom, že ak daňovník dodatočne zistí, že jeho daňová povinnosť je vyššia podáva DDP. A čo ak je nižšia, ako ďalej? Vyplnila som DP, zakrížikovala som druh dodatočné DP, vyplnila všetky položky tak ako majú byť správne. No problém mi robí VII. oddiel - čo mám dať do r. 66 a r. 67, ide tam aj ten nedoplatok z pôvodného DP? Ďakujem za odpoveď.
OľgaH
27.11.07,09:30
Vypočítaj si ju hneď na kalkulačke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). alebo napíš sumu a povieme Ti hneď:)
No, veľmi tej kalkulačke nerozumiem, vedel by mi niekto povedať, ako sa tie úroky počítajú, či tomu rozumiem správne?
§35, ods.1 hovorí:
Správca dane uloží daň. subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby NBS a
a/ kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daň. prizaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daň. priznaní alebo dodatočnom hlásení
§35, ods.2 hovori: Pri ukadaní pokuty podľa odseku 1 sa uplatňuje úroková sadzba NBS platná v deň doručenia platobného výmeru o vyrubení dane albo dodatočného platobného výmeru o vyrubení rozdielu dane. Ak daňový subjekt podá dodat.daň.prizn., uplatní sa základná úroková sadzba NBS platná v deň podania dodat. daň.priznania.
Ak je nejaký nedoplatok za rok 2006, a prišla som na to teraz v roku 2007, ak nepodám opravné daň. prizn. (alebo hlásenie), rozdiel dane je 3400 Sk, zákl. úrok. sadzba NBS je 4,25%, tak moja pokuta bude (4,25%x3) z 3400 Sk = 433,5 Sk.
Ak podám opravné daň.priznanie (alebo hlásenie)tak pokuta bude polovičná (§35, ods.3) a keďže pokuta nepresiahne 500 Sk (§35, ods.16) nebude uložená. Vyrovnám nedoplatok 3400 Sk a pokutu z daň. úradu nedostanem.
Sú moje výpočty správne???? :confused:
Vopred ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.
Mirka123
26.02.08,10:27
Práve robím DDP pre známu, ktorá si v DP vypočítala nedoplatok 386 Sk a takto to podala, ale v skutočnosti má preplatok 2274 Sk. Zákon však hovorí o tom, že ak daňovník dodatočne zistí, že jeho daňová povinnosť je vyššia podáva DDP. A čo ak je nižšia, ako ďalej? Vyplnila som DP, zakrížikovala som druh dodatočné DP, vyplnila všetky položky tak ako majú byť správne. No problém mi robí VII. oddiel - čo mám dať do r. 66 a r. 67, ide tam aj ten nedoplatok z pôvodného DP? Ďakujem za odpoveď.
1. Prosím o radu v podobnej situácii, brat v r. 2006 neuplatnil nárok na daňový bonus (nebol ešte zapísaný v rodnom liste ako otec...). Chcem mu podať dodatočné DP. Vyplnila som ho tak, ako by malo byť s uplatnením bonusu, tj nie tak ako bolo vtedy vyplnené. Je to tak dobre. Lenže neviem si poradiť s tým oddielom VII. ako ho mám vyplniť.
2. Dodatočné DP pri preplatku dane sa tiež musí podať do 1 mesiaca od zistenia skutočnosti?
Mirka
Mirka123
26.02.08,11:06
Vie mi niekto z Vás poradiť? Možno otravujem, ale chcem mu pomôcť. ďakujem
Llívia
29.06.11,05:31
V opravnom DP k dani z príjmov PO (opravné, nie dodatočné – predĺžená lehota na podanie) do počtu príloh napíšem číslo 3, aj keď teraz žiadne prílohy nepriložím, ale na DÚ si priložia tie pôvodné?
veronikasad
29.06.11,05:41
Lívia, s tým priložením na DU by som si (po osobnej skúsenosti na DU) - nebola tak istá. Musela som prílohy doniesť znova, ešte že som si urobila kopie. Na DU sa nenašli ...
Llívia
29.06.11,05:42
Tak ich pre istotu vytlačím znovu.
To je divné, že ich na DÚ nenájdu. :confused: Pekný bordel.:mad: Alebo len buserácia (pardon za výraz), lebo niekomu sa hľadať nechcelo (alebo mal bordel vo veciach).