Lienočka
16.05.07,19:46
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť? Prišla mi faktúra z Anglicka za školenie zamestnancov. Školenie sa uskutočnilo v Anglicku, a faktúru mi vystavili v librách vrátane DPH. Už to je aj zaplatené. Môžem si uplatniť nárok na odpočet na Slovensku, keďže služba bola poskytnutá v Anglicku?

Čiastočne potrebujem náklady na školenie prefakturovať slovenskej firme, ktorá je ako mi platcami DPH. Môžem im fakturovať aj DPH na toto školenie?
Ďakujem
Monika Kováčová
16.05.07,17:50
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť? Prišla mi faktúra z Anglicka za školenie zamestnancov. Školenie sa uskutočnilo v Anglicku, a faktúru mi vystavili v librách vrátane DPH. Už to je aj zaplatené. Môžem si uplatniť nárok na odpočet na Slovensku, keďže služba bola poskytnutá v Anglicku?

Čiastočne potrebujem náklady na školenie prefakturovať slovenskej firme, ktorá je ako mi platcami DPH. Môžem im fakturovať aj DPH na toto školenie?
Ďakujem


Nárok na odpočet si uplatniť na Slovensku nemôžeš práve z dôvodu, že služba bola poskytnutá v Anglicku a faktúra obsahuje aj anglickú DPH.

Celá fakturovaná suma je tvojim nákladom. Refakturovať budeš aj s DPH anglickou, ktorá je vlastne tvojím nákladom. V stručnosti.
Orsz
16.05.07,18:43
Služba bola dodaná v Anglicku, takže na vrátenie DPH nie je vôbec ani pomyslenie.
Lienočka
17.05.07,17:44
Ďakujem za rychlu odpoveď. Už len posledné ak môžete. Takže pri refakturácii nákladov za školenie nebudem uplatňovať slovenskú DPH?
Milan Benka
17.05.07,18:19
Ďakujem za rychlu odpoveď. Už len posledné ak môžete. Takže pri refakturácii nákladov za školenie nebudem uplatňovať slovenskú DPH?

Podľa slov. zákona, keďže miesto dodania je iný čl. štát, to nie je predmetom dane.
Paula
17.05.07,18:50
Nie je predmetom dane pri refakturácii slovenským dodávateľom slovenskému odberateľovi preto, že služba bola dodaná v Anglicku?
ALBO
18.05.07,06:04
Nie je predmetom dane pri refakturácii slovenským dodávateľom slovenskému odberateľovi preto, že služba bola dodaná v Anglicku?
No ano, lebo ona sa má správať podľa § 9/4. t.j. akoby službu sama dodala, čo by znamenalo , že ona robila školenie v A a podľa § 15/4 miesto dodania takejto služby je tam, kde sa vykoná, teda v A.

Ešte pozn. k príspevkom vyššie:
Ten nárok na vrátenie ang. DPH by som uplne nezatratila pokial ide o vačšiu sumu a chce sa vám to riešiť cez Ang. Dú. U nich platí pravdepodobne rovnako princíp refundácie dane ako u nás.
Lienočka
18.05.07,06:10
Dakujem všetkým ktorí mi pomohli. Výška DPH zaplatená v Anglicku je cca 14000 korún, ale riešiť sa mi to nechce a ani na to nemám čas. Ešte raz DAKUJEM.:)
rommy
05.08.12,20:45
ahojte aj ja poprosím o radu, sme platcovia dph, zamestnanci boli na školení v Londýne, priniesli faktúru vystavenú na firmu za ubytovanie s Anglickou DPH, keďže s tým nemám žiadne skúsenosti, môžem požiadať o vrátenie tejto DPH? kedy sa používa §55f?
rommy
06.08.12,16:33
nikto mi neporadí ? :)
martinez
07.08.12,09:48
osobne si myslim, ze v pripade ak splnas podmienky na odpocitanie dane (si platitelom na slovensku, neposkytujes sluzby, ktore su oslobodene od dph bez naroku na odpocitanie resp. koeficient, nie si osobou identifikovanou pre DPH v anglicku, neposkytujes sluzby v anglicku, ktore by evokovali povinnu registraciu v anglicku), tak potom za predpokladu, ze splnas pripadne specificke anglicke kriteria na vratenie dane (napriklad minimalna vyska dane na vratenie), poziadat o vratenie dane mozes.
rommy
07.08.12,16:25
super ďakujem a ako zistím aká je minimálna výška dane na vrátenie z anglicka???